רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מחברי להקת משינה | מחברי להקת "משינה" תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מחברי להקת משינה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מחברי להקת משינה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מחברי להקת "משינה" בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הקמת הלהקה: מרעיון קטן לתפנית מוזיקלית גדולה

מתחילתה הצנועה כלהקת חיילים צעירה בשירות צבאי, צמחה "משינה" להיות אחת מלהקות הרוק הבולטות והמצליחות ביותר בישראל. הקמת הלהקה ב-1983 על ידי יובל בנאי ושלומי ברכה, אז חיילים בחיל התותחנים, הייתה נקודת המפנה שהובילה לסצנת מוזיקת הרוק הישראלית המודרנית. מתחזרות צבאיות אלו, שבהן כתבו את השירים הראשונים, צמח הרעיון להקים להקת פופ-רוק שתשלב סגנונות מערביים ומזרחיים באופן ייחודי. בנוסף להעזתם לצאת לדרך חדשה זו, התאפיינו בנאי וברכה בחוש מוזיקלי טבעי ויכולת כתיבה מקורית שאיפשרה להם ליצור חומרים ראשוניים ללהקתם העתידית.

יובל בנאי: הכוח היצירתי מאחורי להיטי משינה

יובל בנאי, הסולן הכריזמטי והפנים של להקת משינה, היה הכוח המניע מאחורי רבים מהלהיטים הגדולים של הלהקה. ככותב מילים מוכשר, הוא הצליח לתרגם רגשות ומחשבות למילים שנגעו בלבבות של קהל רחב. שיריו, כמו "שלח לי מלאך", "אהובתי" (שנכתב בשיתוף עם זוגתו דאז, אורלי זילברשץ) ו"ברחובות שלנו", הפכו להמנוני רוק ישראליים בזכות המילים הכנות והנוגעות ללב, יחד עם הלחנים המרגשים של חברו ללהקה, שלומי ברכה. נוכחותו הבימתית הכובשת והקול הייחודי שלו הפכו אותו לאחד מהסולנים האהובים והמוערכים בישראל, והוא הצליח להעביר את הרגש והמסר של השירים בצורה אותנטית וסוחפת.

שותף פעיל ביצירה ובהמשך מורשת משינה

בנאי לא היה רק סולן הלהקה, אלא גם כותב שירים ושותף פעיל בתהליך היצירה של משינה. הוא כתב והלחין רבים משירי הלהקה, והיה שותף פעיל בעיבודים המוזיקליים, תוך שהוא תורם רבות לעיצוב הסגנון המוזיקלי הייחודי של משינה. גם לאחר פירוק הלהקה, המשיך בנאי לפתח קריירת סולו מצליחה, והוציא מספר אלבומים שזכו להצלחה והערכה. הוא המשיך ליצור מוזיקה איכותית ומרגשת, תוך שהוא שומר על הקשר עם הקהל הנאמן שלו ועם מורשת להקת משינה. בנאי ממשיך להופיע ולהיות דמות מרכזית במוזיקה הישראלית, והשפעתו על דורות של מוזיקאים ומאזינים ניכרת עד היום.

שלומי ברכה: גיטריסט ומלחין מרכזי בלהקת משינה

שלומי ברכה, גיטריסט, זמר ומפיק מוזיקלי מוכשר, ידוע בעיקר בזכות תפקידו המרכזי בלהקת הרוק המצליחה "משינה". ברכה היה לא רק הגיטריסט של הלהקה, אלא גם אחד מהכותבים והמלחינים העיקריים שלה, לצד יובל בנאי. הוא אחראי ללהיטים רבים ואהובים של הלהקה, ביניהם "עתיד מתוק", "אופטיקאי מדופלם", "בלדה לסוכן כפול" ועוד רבים אחרים. השפעתו על הצליל והסגנון של משינה הייתה משמעותית ביותר.

הקשר של שלומי ברכה למשינה: תחילת הדרך וההצלחה

הקשר של שלומי ברכה עם משינה החל עוד בשירותו הצבאי, שם פגש את יובל בנאי, שותפו ליצירה בלהקה. יחד, הם החלו לכתוב שירים ולהופיע במועדונים, ובסופו של דבר הקימו את להקת משינה, שהפכה לאחת מהלהקות המצליחות והמשפיעות ביותר ברוק הישראלי. ברכה היה אחראי לחלק גדול מהיצירה המוזיקלית של הלהקה, והשירים שכתב והלחין הפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה הישראלית. תרומתו למשינה הייתה מכרעת, והוא נחשב לאחד מהאבות המייסדים של הרוק הישראלי.

הצלחה ראשונית: אלבום הבכורה והמעבר לתהילה

עם יציאת אלבום הבכורה "משינה" בשנת 1985, הלהקה זכתה להצלחה מיידית וגדולה. השיר "רכבת לילה" הפך ללהיט ענק, והאלבום הגיע למעמד פלטינה בתוך חצי שנה ממועד הפצתו - מכירה של יותר מ-50,000 עותקים, מספר עצום באותה תקופה. זו הייתה ההצלחה שהעניקה ללהקה את התואר "להקת השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' לשנת תשמ"ו. עם צירופו של הקלידן אבנר חודורוב והופעותיה המרשימות והמוצלחות, הפכה "משינה" לאחת הלהקות הפופולריות והמבוקשות ביותר בישראל באותה תקופה. ההצלחה המפתיעה הזו הפכה את הלהקה הצעירה לתופעה תרבותית ולסמל לדור חדש של מוזיקה ישראלית מקורית.

דעיכה: אלבומים שלא זכו להצלחה 

למרות ההצלחה הגדולה של האלבום הראשון, האלבומים השני והשלישי של "משינה" לא זכו להישגים דומים. "משינה 2" ו"משינה 3" לא הצליחו למשוך את תשומת הלב של הקהל הרחב, ומכירותיהם היו נמוכות בהרבה מאלבום הבכורה שהיווה קשה לחזור. תקופה זו של דעיכה, שבאה לאחר התשואות הראשונות, הייתה קשה לחברי הלהקה. אך למעשה, המשבר הזה והכישלון היחסי גיבש את חברי הלהקה ואיחד אותם סביב החזון המוזיקלי המשותף. בנוסף, העובדה שנאלצו להתמודד עם אתגר הייתה חוויה לימודית שהכשירה אותם לקראת ההצלחה המחודשת שצפתה להם.

הצלחה מחודשת: "גבירותי ורבותי" ו"העמותה לחקר התמותה" 

ב-1989 יצא האלבום האוסף "גבירותי ורבותי: משינה", שכלל את השירים החדשים "בדרך אל הים", "ריקוד המכונה" ו"רני בפריז". השירים האלה, שהפכו ללהיטים גדולים, היוו את הפתיח לחזרתה המרשימה של הלהקה לשיא ההצלחה והפופולריות לאחר התקופה הקשה. האלבום הביא ללהקה בפעם הרביעית ברציפות את התואר היוקרתי "להקת השנה" במצעד השנתי של רשת ג'. האלבום "העמותה לחקר התמותה" שיצא ב-1990 המשיך את מסלול ההצלחה המחודש, עם להיטים כמו "אז למה לי פוליטיקה עכשיו", "הכוכבים דולקים על אש קטנה" ו"מכונית" שהפכו לקלאסיקות רוק ישראליות.  

חזרה לפעילות: המשכיות ההצלחה בשנות ה-2000

לאחר פירוק הלהקה הזמני ב-1995 בעקבות האסון הטרגי בפסטיבל ערד, חזרו חבריה ארבע שנים לאחר מכן לפעילות ב-2003 עם השיר החדש "משהו קטן וטוב". החזרה הצליחה מאוד, והלהקה המשיכה להנפיק להיטים ולצבור הצלחה בסיבובי הופעות ארוכים ברחבי הארץ. האלבום "רומנטיקה עתידנית" מ-2005 סימל את המשכיות ההצלחה, למרות הביקורות המגוונות והמעורבות שקיבל. יצירתה הנמשכת ופעילותה הבמתית של "משינה" המשיכו להפוך אותה לאחת הלהקות הוותיקות, המכובדות והמשפיעות ביותר בסצנת הרוק הישראלית לאורך השנים.

אגדת רוק ישראלית: משינה כמיתוס תרבותי

מעבר להצלחתה המוזיקלית המרשימה, הפכה "משינה" לאחת הלהקות הבולטות והמשפיעות ביותר בתרבות הפופולרית הישראלית. יצירתה הייחודית, שילוב הסגנונות המערבי והמזרחי, קולו הייחודי של יובל בנאי והכריזמה הבמתית של חבריה, הפכו אותה לאגדת רוק אמיתית ולמיתוס תרבותי חשוב. היום, כארבעה עשורים לאחר הקמתה, נחשבת "משינה" לאחת מסמלי התרבות הישראלית ולאחת הלהקות המצליחות והמשפיעות ביותר שצמחו כאן אי פעם.


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: 
בנאי, ברכה, דיין
פתרון 5 אותיות: בנסון
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות: חודורוב
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:
אבנר חודורוב, איגי דיין, יובל בנאי, מייקל בנסון, שלומי ברכה

ביטויים דומים: מחברי להקת משינה שם משפחה, מחברי להקת משינה 8 אותיות, מחברי להקת משינה תשחץ, מחברי להקת "משינה" מילה נרדפת, מחברי להקת "משינה" מילון, סולן משינה
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו