רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מראשי אמ"ן | ראש אמ"ן בעבר תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ראש אמ"ן בעבר. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מראשי אמ"ן" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מראשי אמ"ן בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מראשי אמ"ן

אגף המודיעין (אמ"ן) הוא גוף מודיעין צבאי מרכזי בצה"ל, האחראי על איסוף וניתוח מודיעין צבאי. אמ"ן נושא באחריות למתן התרעה מפני מלחמה ומפני פעולות איבה וטרור, להערכת המודיעין הלאומית במישור הצבאי והמדיני, למתן מודיעין צבאי שוטף ולהפצתו, לביטחון המידע, ולמודיעין המסכל בצה"ל.

ראש אמ"ן הוא הקצין הבכיר ביותר באגף, והוא אחראי על הובלת האגף ומתן הנחיות לכלל הגורמים בו. ראש אמ"ן הוא קצין בדרגת אלוף, והוא משמש גם בתפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

ההיסטוריה של ראשי אמ"ן

אמ"ן הוקם בשנת 1948, מיד לאחר הקמת מדינת ישראל. ראש אמ"ן הראשון היה איסר בארי, אשר כיהן בתפקיד עד שנת 1949. מאז, כיהנו בתפקיד ראש אמ"ן כ-22 קצינים, ביניהם כמה מהדמויות החשובות בהיסטוריה של צה"ל והמודיעין הישראלי.

הנה כמה מהראשים הבולטים של אמ"ן:

  • איסר בארי (1948-1959): ראש אמ"ן הראשון, אשר היה שותף לארגון השירותים החשאיים ואת קהילת המודיעין הישראלית.
  • אהרן יריב (1964-1972): ראש אמ"ן במלחמת ששת הימים, אשר התריע מפני המלחמה והיה שותף לתכנון הניצחון הישראלי.
  • הרצי הלוי (2014-2018): ראש אמ"ן, אשר חתם על מזכר הבנות בין אמ"ן לשב"כ.  בשנת 2016 הזהיר שהמצב הכלכלי הקשה ברצועת עזה עלול להביא לפיצוץ שיופנה כלפי ישראל
  • תמיר הימן (2018-2021): ראש אמ"ן , אשר שימש בתפקידו במהלך המבצע המיוחד בח'אן יונס, במבצע חגורה שחורה ובמבצע שומר החומות.

התפקיד של ראש אמ"ן

ראש אמ"ן הוא תפקיד מרכזי במערכת הביטחון הישראלית. ראש אמ"ן אחראי על קבלת החלטות אסטרטגיות בתחום המודיעין, ועל מתן מידע מודיעיני לראש הממשלה, לשר הביטחון ולמפקד הצבא.

ראש אמ"ן הוא גם קצין צבאי בכיר, והוא אחראי על פיקוד על כוחות אמ"ן. כוחות אמ"ן כוללים יחידות איסוף, יחידות מחקר וניתוח, ויחידות מבצעים מיוחדים.

תפקיד חשוב בביטחון ישראל

ראשי אמ"ן ממלאים תפקיד חשוב בביטחון ישראל. ראש אמ"ן אחראי על איסוף וניתוח מודיעין, אשר חיוניים לקבלת החלטות אסטרטגיות בתחום הביטחון. ראש אמ"ן אחראי, בעצם, על ניהול האגף ועל מתן מידע מודיעיני לגורמים הבכירים ביותר במערכת הביטחון. בהצלחה !מודעותפתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: ברק
פתרון 4 אותיות: גזית, הלוי, הרצי, מלכא, עמית, שגיא
פתרון 5 אותיות: 
גיבלי, היימן, הרכבי, הרצוג, זעירא, חליוה, ידלין, יעלון, כוכבי
פתרון 6 אותיות: בנימין
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
ליפקין-שחק (מראשי אמ"ן בעבר)
פתרון שתי מילים ומעלה: אביב כוכבי, 
אהרון חליוה, אורי שגיא, אהוד ברק, אהרון זאבי-פרקש , אהרן יריב (לשעבר ראש אמ"ן ושר בממשלה), איסר בארי, אלי זעירא, אמנון ליפקין-שחק, בנימין גיבלי, הרצי הלוי, חיים הרצוג, יהושע שגיא, יהושפט הרכבי, מאיר עמית, משה יעלון, עמוס ידלין, עמוס מלכא, שלמה גזית, תמיר היימן
ביטויים דומים: ראש אמ"ן בעבר שם משפחה, ראש אמ"ן בעבר מילון, ראש אמ"ן בעבר תשחץ, מראשי אמ"ן מילה נרדפת, מראשי אמ"ן 8 אותיות, מראשי אמ"ן תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו