רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ממשפחת הינשופים | ממשפחת הינשופים תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ממשפחת הינשופים. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ממשפחת הינשופים" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים כדוגמת: ידיעות אחרונות, מעריב או ישראל היום, וגם במגזינים השונים כמו: שבועון לאשה, פנאי פלוס, מוסף 7 ימים ועוד... 
לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ממשפחת הינשופים בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

ינשופיים - המשפחה הגדולה של דורסי הלילה

משפחת הינשופיים (Strigidae) היא המשפחה הגדולה ביותר מבין שתי המשפחות בסדרת דורסי הלילה. במשפחה זו נכללים כל דורסי הלילה הקטנטנים ממשקל 60 גרם ועד לענקים כבדי המשקל של עד 4 ק"ג. תחום התפוצה של המינים השונים נרחב ומגוון - החל מאזורים קרים באירופה הצפונית ועד לאזורים טרופיים באמריקה הדרומית, אפריקה ודרום מזרח אסיה. מגוון הצורות, הגדלים והצבעים של הינשופיים עצום ומשקף את ההתאמה להתגוררות בבתי גידול שונים.  

מינים נפוצים של הינשופיים: ינשוף, כוס ואוח

סוג הינשוף (Asio) הוא אחד הסוגים הנפוצים ביותר במשפחה. אלו ינשופים בגודל בינוני שצבעיהם החומים והאדמדמים מסווים אותם היטב. הידוע שבהם בישראל הוא ינשוף העצים. סוג הכוס (Athene) כולל מינים קטנים למדי כמו כוס החורבות המצוי בישראל. מינים אלו בעלי עיניים גדולות ומבט אנושי אופייני. הסוג אוח (Bubo) כולל את הענקים במשפחה - דורסי לילה גדולי ממדים ותעוזה, הידועים בציד טרף גדול יחסית. המצוי בישראל הוא האוח המצוי.

ינשוף שדות - דורס לילה פעיל ביום

ינשוף השדות (Asio flammeus) הוא דורס לילה בינוני בגודלו, אך בעל תפוצה נרחבת ביותר שכוללת את כל היבשות מלבד אנטארקטיקה ואוסטרליה. בניגוד לינשופים רבים אחרים, הוא מתחיל לצוד כבר בשעות היום או הערב המוקדמות, אך לרוב מפסיק עם רדת הלילה. ינשוף זה מקנן על הקרקע, בדרך כלל באזורים כמו שדות, ערבות ומרעים. תזונתו מורכבת בעיקר ממכרסמים כגון עכברים וחולדות אך הוא טורף גם יונקים קטנים וחרקים גדולים. מצבו בישראל הוא של מין חולף וחורף נדיר.

כוס החורבות - קטן וצייד חרקים במבט אנושי

כוס החורבות (Athene noctua) הוא מין קטן במשפחה, השוכן באזור הים התיכון כולל ישראל. מינים מסוג זה בעלי מראה אופייני של ינשוף קטנטן בעל עיניים גדולות שנראות כמעט אנושיות. כוס החורבות הוא לילי אך יכול לצוד גם ביום, ומזונו העיקרי הוא חרקים גדולים כמו חגבים ואיזו מכרסמים קטנים. הוא מקנן בחורים ובנקיקים בסלעים או בנדבכי בניינים ישנים.

האוח המצוי - גיבור הינשופיים המזוין בטפרים חדים

האוח המצוי (Bubo bubo) הוא מהינשופיים הגדולים ביותר, עם אורך גוף שיכול להגיע עד 75 ס"מ ומשקל של עד 4.2 ק"ג. הוא זוכה לכינוי "ינשוף עיטי" בזכות גודלו הגדול וכושר הציד שלו על טרף גדול מאוד ביחס לינשופים אחרים. האוח חמוש במקור משונן וטפרים קטלניים החודרים בקלות אל הטרף. בישראל הינשוף הגדול הזה יכול לטרוף חיות בגודל של חולדה ואפילו שועל. האוח פעיל בשעות הלילה ומסתתר במשך היום במאורות וחורים.

אוח מנומר - אחד הקטנים בסוג הענקים

האוח המנומר (Bubo africanus) הוא אחד הקטנים יחסית בסוג אוח, החי באפריקה שמדרום לסהרה. אורך גופו כ-45 ס"מ, מוטת כנפיו 100-140 ס"מ ומשקלו בין 450 ל-900 גרם בממוצע. האוח המנומר בעל נוצות בצבעים חום ואפור מנומרים שמסווים אותו בערבות הפתוחות שבהן הוא חי. הוא ניזון מעכברים, מכרסמים אחרים, ציפורים וזוחלים.  זוג אוחים תוקפני ישמור על טריטוריה משלו ויתגונן בפני פולשים אחרים.

לילית מצויה - נפוצה בישראל בייחוד בצפון

הלילית המצויה (Strix aluco) היא דורסת הלילה הנפוצה ביותר במרכז אירופה, וגם נפוצה למדי בישראל בעיקר בחורשי הצפון. אורכה כ-40 ס"מ ומשקלה כחצי ק"ג. צבעה חום-אדמדם או אפור עם כתמים, ועיניה שחורות גדולות. היא חיה בזוגות קבועים, מקננת בחורי עצים או בנקיקי סלעים ומגינה באגרסיביות על קינה וגוזליה. הלילית צדה בלילה עופות קטנים.

ינשוף צווחן מזרחי - אמריקאי קטנטן וקולני

הינשוף הצווחן המזרחי (Megascops asio) הוא ינשוף קטן שתפוצתו באמריקה הצפונית בלבד. אורכו 16-25 ס"מ, מוטת כנפיו 46-61 ס"מ ומשקלו 120-240 גרם. שמו נובע מקריאות הצווחה הרמות שהוא משמיע כדי למשוך בת זוג. צבעיו החומים והאדמדמים המנומרים מסווים אותו היטב. הוא חי ביערות רחבים, יערות גשם, מדרונות הרים ואף בקרבת ערים גדולות. ינשוף זה הוא לילי אך לא נודד במובהק ובדרך כלל יישאר באזור מחייתו. הוא ניזון ממכרסמים, ציפורים קטנות, זוחלים ודו-חיים. כמו ינשופים אחרים גם הוא מונוגמי וזוג ישמור על טריטוריה קבועה.

משמעויות מיתולוגיות ותרבותיות של הינשופיים

דמותם של הינשופיים רווית במשמעויות סמליות במיתולוגיות ותרבויות שונות. ביוון העתיקה שויך הינשוף לאלת החוכמה אתנה וסומל בדרך כלל בעיר אתונה. במצרים העתיקה נחשבה דמות הינשוף כמסמלת מוות. בתפיסה העממית הוא נתפס לעיתים כמבשר רעות בשל קולותיו המשונים והמבט האנושי שבעיניו. במקרא הוא מופיע כעוף טמא והמילים "כוס" ו"ינשוף" מופיעות בין שמות העופות האסורים במאכל. יחד עם זאת, ייצוגי הינשוף הפכו גם לסמלי חוכמה ופיקחות בעולם המערבי.

בין 700 ל-800 מילים ללא המבוא. שמתי דגש על מידע מהימן ואמין, נרחב ככל הניתן, עם פירוט על המאפיינים, דרכי החיים ומיקומי התפוצה של כל אחד מהמינים שהוזכרו. כמו כן הבאתי את המשמעויות התרבותיות של דמות הינשוף. עשיתי מאמץ שהמאמר יהיה מקורי ובעל ערך מוסף לקורא. אשמח לשמוע חוות דעתך ואם יש צורך בהרחבות או תיקונים נוספים. בהצלחה !מודעותפתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: אוח (עוף ממשפחת הינשופים)
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:

פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:
 
ביטויים דומים: ממשפחת הינשופים 3 אותיות, ממשפחת הינשופים מילון, ממשפחת הינשופים פירוש, מה זה ממשפחת הינשופים, שם של ממשפחת הינשופים, ממשפחת הינשופים תשבץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו