רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סוג של חמור בר | סוג של חמור בר תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מן חמור בר. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סוג של חמור בר" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים כדוגמת: ידיעות אחרונות, מעריב או ישראל היום, וגם במגזינים השונים כמו: שבועון לאשה, פנאי פלוס, מוסף 7 ימים ועוד... 
לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סוג של חמור בר בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

חמור בר

מאפיינים

  • חמור הבר, הידוע גם בשם ערוד, הוא בעל חיים חברתי בעל מבנה חזק, ראש גדול ואוזניים ארוכות. גובה כתפיו עומד על 135 סנטימטרים, וצבעו צהבהב-אפור בקיץ ואפור יותר בחורף, בעל גחון בהירה.
  • אחד המאפיינים הייחודיים של הערוד הוא רגליו המפוספסות (בעל הרבה פסים). אלו מסייעים לו להסתתר מטורפים.

התנהגות

  • הערוד חי בלהקות של עד 50 פרטים. הזכרים שומרים בחירוף נפש על שטחים בודדים של 5-10 קמ"ר, בשיתוף עם קבוצות קטנות של נקבות וצעירים.
  • הערוד הוא חיה פעילה ביום, והוא רועה בערבות עשב, מדבריות, מישורים ושטחים שבורים. הוא מסוגל לטפס היטב, והוא משתמש ביכולת זו כדי לברוח מטורפים או כדי למצוא מזון.

טקטיקות הישרדות

  • הערוד הוא חיה קשוחה המסתגלת היטב לתנאי מדבר קשים. הוא מסוגל לשרוד עם מינימום מזון ומים, והוא יכול לסבול ימים חמים על ידי מנוחה באזורים מוצלים.

תפוצה

  • בעבר היו הערודים נפוצים בצפון אפריקה ובמזרח התיכון, אך פעילות אנושית, ציד והכלאה עם חמורים ביתיים הובילו לדעיכתם.
  • כיום חיים בעולם כ-500 ערודים, והם נמצאים בסכנת הכחדה.

במקורות

הערוד מוזכר בתנך לראשונה בספר איוב, שם הוא מתואר כחיה פראית וחופשייה. במשנה ובתלמוד, הערוד מוזכר שוב ושוב, כאשר הוא מובחן מהפרא, שהוא גם חמור בר. בגמרא, הערוד מוזכר גם במשמעות נוספת, כחיה כלאיים של נחש וצב. זוהי אגדה יהודית המספרת על עונש אלוהי שהטיל על בני האדם.

בחזרה לישראל

  • בשנת 1972 הובאו לישראל ערודים מאתיופיה במסגרת מבצע בזק. המבצע הובל על ידי אברהם יפה, ובתמיכה של דמויות שונות, בהן ראש הממשלה דאז, גולדה מאיר.

לסיכום

  • הערוד הוא חיה מרתקת בעל סיפור מרגש של הישרדות, הסתגלות ומשמעות היסטורית. הוא מגשר על הפער בין הנרטיבים התנ"כיים למאמצי השימור העכשוויים.
בהצלחה !


מודעותפתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: פרא (חמור בר)
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: חמור בר מילון, סוג של חמור בר פירוש, סוג של חמור בר מילה נרדפת, סוג של חמור בר תשחץ, סוג של חמור בר 3 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו