רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


קרוקודיל, תמסח | קרוקודיל תמסח תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה קרוקודיל תמסח. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "קרוקודיל, תמסח" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים כדוגמת: ידיעות אחרונות, מעריב או ישראל היום, וגם במגזינים השונים כמו: שבועון לאשה, פנאי פלוס, מוסף 7 ימים ועוד... 
לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה קרוקודיל, תמסח בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מבוא לתנינים: משפחת התניניים

התנינים הם זוחלים קדומים השייכים לסדרת התנינאים ומשפחת התניניים. משפחה זו כוללת סוגים ומינים רבים, המפוזרים ברחבי העולם במגוון בתי גידול מימיים. התנינים הם טורפים מימיים מובהקים, הניזונים ממגוון רחב של בעלי חיים, ובכך מהווים חלק חשוב באקוסיסטמה המקומית. בסוג תנין (Crocodylus) נכללים רוב המינים המוכרים ממשפחה זו, והם מכונים לעיתים גם תנינים אמיתיים או קרוקודילים.

תנין אמריקאי: Crocodylus acutus

התנין האמריקאי (Crocodylus acutus) מצוי בעיקר באמריקה המרכזית והדרומית, וכן באיים הקריביים ובפלורידה. זהו המין בעל התפוצה הרחבה ביותר מבין ארבעת מיני התניניים המצויים ביבשת אמריקה. התנין האמריקאי חי באזורי חוף, במנגרובים, בביצות ובאגמי מים מתוקים ומלוחים. הזכרים עשויים להגיע לאורך של 6.1 מטר, אך בדרך כלל אורכם לא עולה על 5 מטר. בשל גודלו, התנין האמריקאי נחשב לטורף-על באזורי מחייתו, שם הוא ניזון ממגוון רחב של בעלי חיים, כולל דגים, יונקים קטנים ועופות.

תנין היאור: Crocodylus niloticus

תנין היאור (Crocodylus niloticus) הוא אחד התנינים הגדולים ביותר בעולם, שני בגודלו רק לתנין הים. הוא נפוץ באפריקה שמדרום לסהרה ובאי מדגסקר (קבוצת איים באוקיינוס ההודי). תנין היאור מגיע לאורך ממוצע של 4.1 עד 5 מטרים, אך פרטים גדולים במיוחד יכולים להגיע לאורך של למעלה מ-6 מטרים ולמשקל של כ-1,000 קילוגרם. תנין היאור הוא טורף-על אגרסיבי במיוחד, הניזון מדגים, רכיכות, יונקים, ואף מבני אדם. התקפותיו על בני אדם אינן נדירות, והוא נחשב לאחד הזוחלים המסוכנים ביותר. עוצמת נשיכתו היא מהחזקות ביותר בעולם החי, ומסוגלת לכתוש עצמות ולבתר את טרפו ביעילות.

תנין הים: Crocodylus porosus

תנין הים (Crocodylus porosus) הוא הגדול ביותר במשפחת התנינים ואחד הזוחלים הגדולים ביותר שחיים כיום. הוא נפוץ בדרום-מזרח אסיה, בצפון אוסטרליה ובחופים המזרחיים של הודו. תנין הים יכול להגיע לאורך מרבי של 7 מטרים ולמשקל של כ-1,500 קילוגרם בפרטים הגדולים ביותר. הוא טורף-על בתחומי מחייתו, ידוע באופיו התוקפני ונוהג לתקוף בני אדם. תנין הים יכול לחיות במקווי מים מלוחים ואף בים הפתוח, אך הוא נמצא בעיקר בשפכי נהרות, דלתאות וביצות מנגרובים.

ביולוגיה והתנהגות של התנינים

לתנינים ארבע רגליים קצרות וזנב חזק המשמש לשחייה. גופם מכוסה בלוחיות אוסטאודרם המספקות הגנה. התנינים הם בעלי "דם קר" (אקטותרמיים) ומשנים את טמפרטורת גופם בהתאם לסביבה. לבם בעל ארבעה חדרים, מה שמאפשר יעילות גבוהה בחמצון הדם. תנינים ניזונים בעיקר מדגים, אך בשל גודלם הם יכולים לצוד גם יונקים ועופות. התנין צולל לפרקי זמן של שתי דקות, אך במצבי איום יכול לשהות מתחת למים למעלה משעתיים.

רבייה וגידול צאצאים

התנינים מזדווגים בעונת הרבייה, כאשר הזכרים נלחמים על שטחי מחיה ונקבות. הנקבה חופרת בור להטלת הביצים ומשאירה אותן בבור למשך כשלושה חודשים. היא מסייעת לבקיעת התנינים על ידי נגיסה קלה בביצים. אחוז השרידה של האבקועים (צאצאים של בעלי חיים) נמוך מאוד, ורק ביצה אחת מתוך 50 זוכה להביא לעולם תנין שישרוד עד לבגרות. תנינים צעירים נמצאים בסכנה מתמדת מטורפים שונים, כולל תנינים אחרים.

תפקידם של התנינים באקולוגיה ובתרבות

התנינים משחקים תפקיד חשוב במערכת האקולוגית שלהם כטורפי-על, המסייעים לשמירה על האיזון באוכלוסיות בעלי החיים במקווי המים בהם הם חיים. מעבר לכך, לתנינים יש גם מקום משמעותי בתרבויות שונות, בעיקר במצרים העתיקה שם שימשו כאלים ונחנטו לאחר מותם. למרות זאת, בעקבות הציד האינטנסיבי למען עורם, אוכלוסיות התנינים הצטמצמו במאה ה-20. כיום, בזכות חוקים להגנת הסביבה ותוכניות שימור, מצבם משתפר והם אינם נמצאים בסכנת הכחדה מיידית.

לסיכום

התנינים הם יצורים מרתקים, המשמשים כטורפי-על במקווי מים שונים ברחבי העולם. המינים הבולטים – תנין אמריקאי, תנין היאור ותנין הים – מציגים תכונות פיזיות והתנהגותיות ייחודיות, מה שהופך אותם לנושא למחקר ולעניין רב. הבנת התפקיד החשוב של התנינים במערכת האקולוגית ובתרבויות האנושיות, לצד המאמצים לשימורם, מאפשרת לנו להמשיך להעריך ולהגן על היצורים העתיקים הללו. בהצלחה!מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: תנין
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: קרוקודיל תמסח מילון, קרוקודיל, תמסח פירוש, קרוקודיל תמסח מילה נרדפת, קרוקודיל, תמסח 4 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו