רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מספרי הילדים | מספרי הילדים תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מספרי הילדים. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מספרי הילדים" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ספר ילדים בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

קסם ספרות הילדים: מסע בעולם של דמיון, למידה והנאה

ספרות ילדים, עולם קסום של סיפורים, שירים ואיורים, מלווה ילדים מגיל הינקות ועד גיל ההתבגרות. זוהי סוגה ספרותית ייחודית, המתאפיינת בשפה פשוטה, נושאים קרובים לעולמם של הילדים, ולעיתים קרובות גם בתשתית דידקטית, המשתמשת בסיפור או בשיר כאמצעי לימודי או חינוכי.

התפתחות ספרות הילדים לאורך ההיסטוריה

ספרות הילדים עברה שינויים משמעותיים לאורך ההיסטוריה. עד תחילת המאה ה-20, רוב ספרי הילדים נכתבו על ידי סופרים ומשוררים שרוב עיסוקם היה כתיבה למבוגרים, והיו לרוב עיבודים של סיפורי עם, דרשות דתיות או ספרים שנועדו במקור למבוגרים.

במאה ה-20 חלה תפנית משמעותית, עם הופעתם של סופרים ומשוררים שהתמקדו בכתיבה לילדים. התפתחות זו לוותה בהתפתחות החינוך הממלכתי, האיסור על עבודת ילדים והכרה בילדות כמעמד חברתי ומשפטי ייחודי.

כיום, ספרות הילדים היא ז'אנר עשיר ומגוון, הכולל מגוון רחב של נושאים וסגנונות כתיבה. סופרים ומשוררים רבים מקדישים את עצמם לכתיבה לילדים, ויוצרים ספרים שנוגעים ללבם ולדמיונם של הקוראים הצעירים.

מרים רות: חלוצת חקר ספרות הילדים העברית

מרים רות, סופרת ילדים, גננת ומחנכת ישראלית, נחשבת לחלוצה בתחום חקר ספרות הילדים העברית. רות, ילידת הונגריה, עלתה לארץ ישראל בשנת 1931 והייתה ממייסדי קיבוץ שער הגולן. היא עסקה בחינוך שנים רבות והכשירה מורות וגננות, ובמקביל כתבה ספרי לימוד וספרי ילדים.

יצירתה הספרותית של מרים רות

רות התפרסמה בעיקר בזכות ספרי הילדים שכתבה, ביניהם "מעשה בחמישה בלונים", "הבית של יעל" ו"תירס חם". היא החלה לכתוב לילדים בגיל 60, ויצרה כמה מן הספרים הנודעים ביותר לגיל הרך בספרות העברית החדשה. בסך הכל כתבה מעל לעשרים ספרים לילדים, שזכו להצלחה רבה והפכו לקלאסיקות בספרות הילדים הישראלית.

פו הדב: דובון אהוב עם לב זהב

פו הדב, דובון הדבש האהוב על ילדים ומבוגרים כאחד, הוא פרי יצירתו של הסופר הבריטי א.א. מילן. הספר, שיצא לאור בשנת 1926, מספר את סיפורו של כריסטופר רובין, ילד קטן שחי ביער ת"ק פרסאות עם חבריו החיות: פו הדב, חזרזיר, ארנב, איה, קנגה, רו, נמיר וינשוף. הסיפורים מלאי קסם והרפתקאות, ומציגים את מערכת היחסים המיוחדת בין החברים, על כל מורכבותה והומור.

מאפייני העלילה והדמויות בספרי פו הדב

עלילת הסיפורים מתרחשת ביער ת"ק פרסאות (אלף הדונם), המבוסס על יער אשדאון שבאנגליה. כל חיה ביער מייצגת דמות בעלת אופי ייחודי ודפוסי התנהגות קבועים, היוצרים מיקרוקוסמוס של החברה האנושית. פו הדב, הדמות המרכזית, הוא דובון טוב לב אך בעל "מוח קטן מאוד", שאוהב דבש ונוטה להסתבך בצרות. חזרזיר הוא החבר הכי טוב של פו, והוא קטן, ביישן וחרדתי. ארנב הוא מאורגן ושקול, איה פסימי וציני, קנגה היא אמא מתחשבת ורו (דמות בפו הדב) הוא בנה השובב. נמיר הוא דמות אנרגטית וחסרת מנוחה, וינשוף הוא חכם ומתנשא.

תירס חם: שיר הלל לשמחה הפשוטה של הילדות

"תירס חם" הוא ספר ילדים קלאסי מאת מרים רות, המלווה באיורים של אורה איל. הספר, שיצא לאור בשנת 1978, הפך לנכס צאן ברזל בספרות הילדים הישראלית וזכה לאהבה רבה בקרב ילדים ומבוגרים כאחד.

הספר מספר את סיפורו של אופיר, ילד שיוצא לרחוב ושר ומתופף "בים-בם-בם – תירס חם!". אליו מצטרפים ילדים נוספים, שכל אחד מהם מנגן בכלי נגינה אחר. כאשר הם מגיעים לביתו של אופיר ומגלים שאין תירס חם, הם כועסים עליו. אופיר מסביר שהוא אוהב לשיר גם אם אין תירס, והשמחה וההנאה מהשירה הן הסיבה לפעילות. לבסוף, הילדים מגיעים לבית סבא של אחת הילדות, שם הם מקבלים תירס חם, אבל במקום לאכול, הם מתחילים לשיר יחד.

הנס אוגוסטו ריי: המאייר מאחורי ג'ורג' הסקרן

הנס אוגוסטו ריי, מאייר וסופר יהודי-אמריקאי יליד גרמניה, נודע בעיקר בזכות סדרת ספרי הילדים האהובה "ג'ורג' הסקרן", שיצר עם אשתו מרגרט ריי. הנס, יליד המבורג, פגש את מרגרט בברזיל, לשם ברחו שניהם בנפרד מאימת הנאצים. לאחר נישואיהם, עברו לפריז, שם החל הנס לאייר ספרי ילדים. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, ברחו בני הזוג מפריז על אופניים, כשהם נושאים עמם את כתב היד לספר "ג'ורג' הסקרן". לאחר מסע תלאות, הגיעו לארצות הברית, שם זכה הספר להצלחה מיידית. הנס ומרגרט המשיכו לכתוב יחד סיפורים על ג'ורג' הסקרן, כאשר הנס אחראי על האיורים ומרגרט על הסיפורים. ספרי "ג'ורג' הסקרן" הפכו לקלאסיקות אהובות, והם ממשיכים לרתק ולבדר ילדים בכל העולם.

לסיכום

ספרות הילדים היא עולם קסום ועשיר, המספק לילדים חוויות למידה והנאה, ומלווה אותם לאורך שלבי התפתחותם. סופרות כמו מרים רות, שיצרה את "תירס חם", והנס אוגוסטו ריי, שאייר את "ג'ורג' הסקרן", תרמו תרומה משמעותית לז'אנר זה, ויצירותיהם ממשיכות לרגש ולחנך דורות של ילדים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות: 
כספיון, פינוקי
תשובה 7 אותיות: טרופותי, פינוקיו, תפילילה
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות): שמוליקיפוד
פתרון של שתי מילים: איה פלוטו, ארמון בחול, גברת פלפלת, דודי שמחה, דוקטור דוליטל, דירה להשכיר, הדבורה מאיה, הזחל הרעב, הנסיכה והאפון, הנסיך הקטן, העץ הנדיב, חברות טובות, חנן הגנן, יותם הקסם, מיץ פטל, מכתבים מפליקס
(מספרי הילדים), סבא סביח, סיר הסירים, עץ המשאלות, פו הדב, פיטר פן, פנג הלבן, ציפור הנפש, תירס חם
פתרון של שלוש מילים: אבא עושה בושות, דמבו הפיל המעופף, האריה שאהב תות, הבית של יעל, הכבש השישה עשר, הלו הלו אבא, ידידי מרחוב ארנון, לקוף יש בעיה, מעשה בחמישה בלונים, סבא מוריס ואני
פתרון של ארבע מילים ומעלה: איתמר מטפס על הקירות‬‎, אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים, האח החדש של איתמר, הגמד משה ומכונית הממתקים, המסע אל האי אולי, הנסיכה שלבשה שקית נייר, מי רוצה שק קמח, מעשה שקרה בארץ לחם, ספר השיאים של פוז

ביטויים דומים: מספרי הילדים מילון, מספרי הילדים 4 מילים, מספרי הילדים תשחץ, מספרי הילדים פירוש, מספרי הילדים 11 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו