רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


צלולוזה | צלולוזה תשחץ | צלולוזה מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה צלולוזה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "צלולוזה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה צלולוזה בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 


הקדמה:

צלולוזה, היא רב-סוכר וחומר אורגני נפוץ ביותר בטבע. למעשה, היא מהווה את המרכיב העיקרי בדפנות התאים של צמחים, שם היא ממלאת תפקידים חיוניים רבים בתפקודם.

תכונות:

 • מרכיב דופן התא: צלולוזה נמצאת בדפנות התאים של כל הצמחים, שם הוא תורם רבות לחוזק ולצורה שלהם. דופן תא צלולוזית חזקה מאפשרת לצמחים להתרומם לגובה, לעמוד בפני תנאי סביבה קשים ולשמור על צורתם. ניתן לדמות את תפקודה של צלולוזה בדופן התא לשלד פלדה בבניין.
 • פולימר גלוקוז: צלולוזה מורכבת משרשראות ארוכות של יחידות גלוקוז המחוברות זו לזו בקשרים גליקוזידיים. יחידות אלו מסודרות במבנה גבישי חזק, המעניק לצלולוזה את תכונותיה הייחודיות.
 • מבנה גבישי: המבנה הגבישי של צלולוזה גורם לה להיות חומר חזק ועמיד. היא עמידה בפני חומצות ובסיסים, ואינה מתמוססת במים. תכונות אלו הופכות אותה לחומר גלם אידיאלי עבור מגוון שימושים.
 • תכונות פיזיקליות: צלולוזה הינה חומר חסר צבע, חסרת טעם וריח. היא בעלת מסה מולקולרית גבוהה, מה שמעיד על מורכבותה ועל גודלה.

תפקידים ביולוגיים:

 • תמיכה מבנית: כפי שהוזכר, צלולוזה תורמת רבות לחוזק ולצורה של צמחים. היא מאפשרת להם להתרומם לגובה ולעמוד בפני תנאי סביבה קשים, כמו רוחות חזקות וגשם שוטף. דוגמה בולטת לכך היא עץ האלון, אשר צומח לגובה רב ועמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים.
 • הגנה מפני פתוגנים: דופן התא הצלולוזית מספקת הגנה מפני חדירת פתוגנים, כמו חיידקים ופטריות. דופן התא פועלת כחומת הגנה, ומקשה על פתוגנים לחדור פנימה ולגרום נזק לצמח.
 • אגירת מים: צלולוזה מסוגלת לספוח מים, תכונה חשובה לשמירה על לחות הצמח. תכונה זו חשובה במיוחד עבור צמחים הגדלים באזורים צחיחים, שם מים הם משאב יקר.
 • ויסות תנועת מים: דופן התא הצלולוזית מסוגלת לווסת את תנועת המים דרך הממברנה. צמחים משתמשים ביכולת זו כדי לווסת את כמות המים שהם קולטים ומהווים, וכך לשמור על איזון פנימי.

שימושים:

 • ייצור נייר: צלולוזה היא המרכיב העיקרי בייצור נייר, קרטון ומוצרי נייר אחרים. נייר עשוי מסיבים של צלולוזה, אשר נטחנים ומעורבבים עם מים. לאחר מכן, התערובת נמסכת ומוצקת על גבי מסננת, שם המים מתנקזים והסיבים נצמדים זה לזה. התוצאה היא יריעת נייר חזקה וגמישה.
 • טקסטיל: צלולוזה משמשת לייצור בדים, כותנה, פשתן ועוד. סיבי צלולוזה טבעיים, כמו כותנה ופשתן, ידועים בחוזקם, בנוחותם וביכולתם לספוג לחות.
 • ביופלסטיק: צלולוזה משמשת לייצור ביופלסטיק, חומר מתכלה ידידותי לסביבה. ביופלסטיק עשוי מחומרים צמחיים, בניגוד לפלסטיק רגיל המבוסס על נפט. יתרון משמעותי של ביופלסטיק הוא שאינו מזהם את הסביבה לאחר השימוש בו.
 • תעשיית התרופות: צלולוזה משמשת כחומר גלם לייצור תרופות רבות. היא משמשת לייצור קפסולות, טבליות וחומרים רפואיים אחרים. תכונותיה של צלולוזה הופכות אותה לחומר בטוח ויעיל לשימוש בתעשיית התרופות.
 • ביו-דלק: ניתן להפיק אנרגיה מצלולוזה באמצעות תהליך של פירוק אנזימטי. תהליך זה נקרא ביו-דלק, והוא מהווה חלופה ירוקה ומתחדשת לדלקים פוסיליים. ביו-דלק מופק מצמחים, ואינו פולט גזי חממה הגורמים לשינויי אקלים.

השפעות סביבתיות:

 • יערנות: ייצור מוצרי צלולוזה, כמו נייר, קרטון ובדים, דורש כריתת עצים. כריתת עצים בהיקף נרחב עלולה להוביל לשינויים אקלימיים, פגיעה במגוון הביולוגי וסחף קרקע. חשוב לנהל את יערות העולם באופן אחראי ובר-קיימא, תוך שימוש בשיטות ייעור יעילות ושמירה על שטחים ירוקים.
 • זיהום מים: תהליך ייצור נייר גורם לזיהום מים. כימיקלים רעילים המשמשים בתהליך עלולים לחלחל למי התהום ולפגוע באיכות המים. חשוב להשתמש בטכנולוגיות ירוקות ומתקדמות יותר לייצור נייר, תוך צמצום השימוש בכימיקלים רעילים.

לסיכום:

צלולוזה היא ביופולימר (פולימרים אשר נוצרים על ידי אורגניזמים) מרכזי בעולם הצומח. היא ממלאת תפקידים חיוניים רבים בתפקודם של צמחים, ומשמש לייצור מגוון רחב של מוצרים. חשוב להשתמש בצלולוזה באופן אחראי ובר-קיימא, תוך שמירה על הסביבה ופיתוח טכנולוגיות ירוקות ומתקדמות יותר. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: תאית
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: צלולוזה מילה נרדפת, צלולוזה פירוש, צלולוזה תשבץ, צלולוזה תשחץ, צלולוזה 4 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו