רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


דמגוגיה | דמגוגיה תשבץ | דמגוגיה מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה דמגוגיה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "דמגוגיה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה דמגוגיה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 


הגדרות והבחנה בין המונחים

דמגוגיה, פופוליזם ותעמולה הם מונחים הקשורים זה לזה, אך חשוב להבחין ביניהם. דמגוגיה היא שיטת לשכנועההמון ומניפולטיבית להעברת מסרים המבוססת על פנייה לרגשות ולא לתבונה. פופוליזם הוא סגנון פוליטי המציג דיכוטומיה בין "העם" לבין קבוצות אחרות ומבקש לגייס את תמיכת "העם". תעמולה היא הפצת מידע במטרה להשפיע על דעת הקהל באמצעים שונים כמו תקשורת המונים או פריסה פיזית של אמצעי פרסום.  

מקורות היסטוריים ודוגמאות קלאסיות

שורשי הדמגוגיה והפופוליזם נמצאים כבר באתונה העתיקה, שם מנהיגים עממיים השתמשו ברטוריקה לשלהוב ההמונים. דוגמה קלאסית לתעמולה היא השימוש בעיתונים פטריוטיים במושבות האמריקניות במהלך המהפכה האמריקנית. במלחמת העולם הראשונה, ממשלות בריטניה וגרמניה הפיצו תעמולה מסיבית כדי לעודד גיוס לצבא והצדקת המלחמה.  

מטרות ושיטות של דמגוגיה

דמגוגים חותרים לצבור פופולריות ונאמנות של ההמונים בדרכים לא רציונליות. הם עושים שימוש בטקטיקות כמו פנייה לרגשות כמו פחד או שנאה, סילוף עובדות, הצגה סלקטיבית של נתונים, הפניית האשמות לשעירים לעזאזל ושימוש בשפה מניפולטיבית. במקרים קיצוניים, דמגוגיה יכולה להוביל להרס דמוקרטיה ודיכוי זכויות.

סוגים ומאפיינים של פופוליזם 

ניתן לחלק את הפופוליזם (פונה אל ההמונים) לשלושה סוגים עיקריים: פופוליזם ימני/תרבותי, המאופיין בפנייה לרגשות לאומיים וטינה כלפי קבוצות מיעוט תרבותיות או אתניות; פופוליזם שמאלי/סוציו-אקונומי, המתמקד בקיפוח סוציו-אקונומי ומתנגד לאליטות עסקיות; ופופוליזם אנטי-ממסדי, היוצא נגד האליטות הפוליטיות והממסדיות. למרות השונות, כל הזרמים מאופיינים באנטי-אליטיזם, בהצגת "העם" כהומוגני ובמערכת מוסרית דיכוטומית.

מטרות ואמצעים של תעמולה

מטרות התעמולה יכולות להיות קידום נושאים מיידיים וקצרי טווח (כמו גיוס תמיכה במועמד בבחירות) או החדרה ארוכת טווח של רעיון לתודעה הציבורית. כדי להשיג מטרות אלו, התעמולה עושה שימוש באמצעי תקשורת המונים שונים כמו עיתונות, רדיו, טלוויזיה ואינטרנט. כמו כן, נעשה שימוש באמצעים פיזיים כמו שלטי חוצות, הפגנות ותהלוכות.

תפקיד התקשורת והטכנולוגיה

התפתחות אמצעי התקשורת והטכנולוגיה לאורך ההיסטוריה, כמו המצאת הדפוס והאינטרנט, תרמה רבות להפצתם של דמגוגיה, פופוליזם ותעמולה. כיום, פלטפורמות דיגיטליות כמו רשתות חברתיות מאפשרות חשיפה רחבה למסרים תעמולתיים וקמפיינים דמגוגיים. עם זאת, אותן פלטפורמות גם מקנות לציבור יכולת גדולה יותר לחשוף, לנתח ולהתנגד למסרים אלו.

השלכות על הדמוקרטיה והחברה

שימוש יתר בדמגוגיה, פופוליזם ותעמולה מהווה סכנה ממשית לדמוקרטיות בריאות. דמגוגים מצליחים לעתים להשיג כוח רב וליצור פילוגים חברתיים קיצוניים באמצעות הסתה, שקרים והצגה מגמתית של המציאות. דוגמאות היסטוריות קיצוניות הן עלייתם לשלטון של היטלר בגרמניה והקומוניזם בברית המועצות, שהיוו זרז להרס הדמוקרטיה ולדיכוי זכויות אדם. כדי להתמודד עם האתגר, חשוב לחזק חינוך לחשיבה ביקורתית ולקדם הסדרה של אמצעי תעמולה. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות: 
מלהיגות 
פתרון 8 אותיות ומעלה: פרופגנדה 
פתרון של שתי מילים ומעלה:
 שיטה לשכנוע ההמון, תעמולה על ידי מסרים שליליים
ביטויים דומים: דמגוגיה מילון, מה זה דמגוגיה?, דמגוגיה פירוש, דמגוגיה תשבץ, דמגוגיה תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו