רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


קיבוץ בחוף הכרמל | קיבוץ באזור חוף הכרמל תשבץ | קיבוץ בכרמל מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם, קבלנו את ההגדרה קיבוץ באזור חוף הכרמל . בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש.
ראשית, נסתכל על ההגדרה קיבוץ בחוף הכרמל בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש ארגנו את התשובות לפי סדר האלפבית. הגדרות דומות שיכולת להופיע: יישוב בחוף הכרמל או מושב בחוף הכרמל

מפעל החלוציות הציוני בחוף הכרמל

בישובי חוף הכרמל מוקמו הקיבוצים הראשונים שחרתו דרך חדשה בהתיישבות העברית בארץ ישראל. חלוצים אידיאליסטים מתנועות נוער כגורדוניה והמכבי הצעיר יזמו את הקמת היישובים ביזמה פרטית, כחלק מחזון התחייה הלאומית. במרץ ועוז רוח הגיעו גרעינים צעירים מאירופה בראשית המאה ה-20, סללו דרכים, הקימו צריפים וחלמו להקים כפרי עמלים סוציאליסטיים. הדרך לא הייתה קלה כלל - ללא תשתיות, במחסור במים וחשופים לאיומים ביטחוניים. אך ההחלטה לחרוף את הקשיים, הרצון לקבוע עובדות בשטח והאמונה בדרך החלוץ האיצו את התפתחות היישובים.

צבעי הכרמל ממערב לים התיכון

קיבוצי חוף הכרמל זכו למיקום גאוגרפי מרהיב המשכנע בכל שנה מחדש את הבחירה הנכונה של המייסדים. משלהי חיפה ועד לפאתי חדרה משתרעים היישובים המעטרים את המורדות הירוקים והמיוערים של רכס כרמל. מערבית לקיבוצים נרחבים חופי רחצה פרטיים המציעים שילוב מושלם של אדמה וים, לצד נופים של שקיעות עוצרות נשימה. כל אחד מהיישובים מנצל את מרחבי הטבע הגדולים לטובת חיי הנופש, הספורט והבילויים של תושביו - חוות סוסים, שבילי אופניים, פינות חמד לילדים ונופשונים קסומים.

מסורת חקלאית מתחדשת בקיבוץ בחוף הכרמל

מראשית קיומם של היישובים ביססו החלוצים את פרנסתם על עבודת האדמה והחי. כיום, קיבוצים כמעיין צבי ובית אורן ממשיכים את המסורת החקלאית עם גידולים מגוונים - גידול ענק של תאנים, בננות, עגבניות ופלפלים איכותיים. ענף החקלאות בקיבוצי חוף הכרמל מתאפיין בהתחדשות טכנולוגית מתמדת, כגון בתי צמיחה ממוחשבים ושימוש חוסך במים. בנוסף לצמחים, גם ענפי החי התפתחו - חוות לול, בקר ובריכות דגים מעניקים תוצרת עשירה ומגוונת. בית אורן מייצא באיכות הגבוהה ביותר בננות דרך תאגיד "בננות החוף".

חיי קהילה מאוחדת וחינוך משותף

קיבוצי חוף הכרמל שומרים על המורשת הקהילתית והחברתית של רעיון הקיבוץ גם כיום. מערכות החינוך משותפות ליישובים השונים, וילדים ממשפחות קיבוצים שונות מקבלים חינוך ערכי המטפח קשרי חברות ארוכי טווח. מרכזיות מוסדות החינוך באה לידי ביטוי בחשיבות שמייחסים לאירועי הוקרה וסיום לתלמידים המסיימים שלבי לימוד, במעמד חברי הקהילה כולה. גם חגיגות קהילתיות ופעילויות ספורט הן מאחדות ומשמשות כמנוף לחיזוק הסולידריות, תוך חלוקת תפקידים וארגון קהילתי המעורב את כלל חברי הקיבוץ.  

זיכרון לדורות ואנדרטאות לאירועי גבורה

בקיבוצי חוף הכרמל רוויים אתרי הנצחה רבים לסיפורי גבורה וזיכרון לאורך ההיסטוריה. קיבוץ נווה ים, שהוקם כיישוב צנחנים שהשתייכו לתנועת "מעפילים", הנציח את שמות חבריו הצנחנים שנפלו בדרך. בקיבוץ בית אורן נחנכה אנדרטה לזכר 44 הנספים במהלך אסון השריפה הגדולה בכרמל בשנת 2010. גם פעילותם של לוחמי ההגנה וחיסול ידוע של מחנה המעצר בעתלית מונצחים באתרים מיוחדים, כחלק מהזיכרון ההיסטורי החשוב לקיבוצים.

מהחלום למציאות - שינויים והתחדשות

חלק מקיבוצי חוף הכרמל שומרים על הדרך הקיבוצית המסורתית בה חיו חברי הקיבוץ יחדיו, שיתפו הכל ועמלו במשק המשותף. כך לדוגמה קיבוץ מעיין צבי, בו חברי הקיבוץ רואים עצמם כמשפחה גדולה החיה במתכונת של קומונה שיתופית. לעומתם, יישובים אחרים כבית אורן עברו התחדשות ואימצו אורחות חיים קהילתיות-משפחתיות יותר, עם דירות שיוכיות ופרטיות נרחבת יותר. קיבוץ נווה ים, שעבר טלטלות כלכליות רבות, שוקל היום להפוך ליישוב קהילתי לחלוטין כמו רבים מקיבוצי חוף הכרמל הוותיקים. ללא


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: מגל, מצר
פתרון 4 אותיות: אושה, יגור 
פתרון 5 אותיות: ברקאי, מענית, רגבים
פתרון 6 אותיות: משמרות
פתרון 7 אותיות: החותרים, נחשולים
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה: בית אורן (קיבוץ ברכס הכרמל / קיבוץ מתחדש בחוף הכרמל), גן שמואל, כפר גליקסון, כפר המכבי, להבות חביבה, מעגן מיכאל, מעין צבי, נווה ים, עין כרמל, עין שמר, רמת יוחנן, שדות ים, שער העמקים

ביטויים דומים: קיבוץ בחוף הכרמל מילון, שם של קיבוץ באזור חוף הכרמל, קיבוץ בחוף הכרמל 7 אותיות, קיבוץ בחוף הכרמל תשבץ, קיבוץ בחוף הכרמל מורדו, קיבוץ באזור חוף הכרמל תשחץ, קיבוץ בכרמל 4 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו