רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מחזה של יהושע סובול מילון | ממחזות יהושע סובול תשבץ | מחזה מאת יהושע סובול

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מחזה מאת יהושע סובול. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ממחזות יהושע סובול" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מחזה של יהושע סובול בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

סוד ההצלחה של המחזאי היוצר יהושע סובול

יהושע סובול, מחזאי, במאי, סופר ופזמונאי ישראלי, הצליח להפוך את מחזותיו למצליחים עולמיים הודות לכישרון הכתיבה הבלתי נלאה שלו ולבחירת נושאים חברתיים רלוונטיים. סובול, שנולד בשנת 1939, החל את דרכו הספרותית בשנות ה-60 כסופר סיפורים קצרים, ולאחר מכן המשיך לכתיבת מחזות ומחזות זמר שזכו להצלחה רבה בישראל ובחו"ל.

מחזות סאטירה חברתית בלתי נשכחות של יהושע סובול

חלק ניכר ממחזותיו של סובול מוקדשים לביקורת חברתית נוקבת על מצבה של ישראל ועל הקיפוח והעוני בחברה הישראלית. "קריזה" (1976), "סינדרום ירושלים" (1987) ו"גיבור מעמד הפועלים" (2006) הם דוגמאות בולטות למחזותיו שחשפו את פני החברה הישראלית ויצרו סערה ציבורית סביב הנושאים שעלו בהם.

מחזות היסטוריים מרתקים של יהושע סובול על מורשת העם היהודי

נוסף על הביקורת החברתית, סובול התמקד גם בנושאים היסטוריים ובמורשת העם היהודי. הטרילוגיה "גטו" (1983), "אדם" ו"במרתף" עוסקת בשואה ובקבוצת התיאטרון שפעלה בגטו וילנה. מחזות נוספים כמו "ליל העשרים" ו"כפר" מתארים את ראשית ההתיישבות בארץ ישראל.

מחזות אקטואליים של יהושע סובול על סוגיות פוליטיות וחברתיות

סובול לא חשש להתעמת עם נושאים פוליטיים ואקטואליים במחזותיו. "עד ראייה" (2003) עסק בנושא הסרבנות בצבא, ו"זמן אמת" (2005) התמודד עם פקודה בלתי חוקית בעליל. מחזהו "החיים הקסומים" (2007) עורר שאלות אתיות סביב הנדסה גנטית שנועדה להאריך חיים.


היכולת לתאר דמויות מורכבות של יהושע סובול

יהושע סובול בולט ביכולתו ליצור דמויות ספרותיות מורכבות ורב-ממדיות במחזותיו. דמויותיו אינן חד-ממדיות או סטריאוטיפיות, אלא מגולמות באופן מורכב שמשקף את המציאות האנושית במלוא מורכבותה. לדוגמה, במחזה "גטו" הוא מתאר באופן עמוק ורגיש את הדילמות המוסריות הקשות שעמדו בפני אנשי היודנראט, ללא שיפוטיות מוקדמת.

הזיקה של סובול למצוקות החברה הישראלית

חלק ניכר ממחזותיו של סובול נובע מזיקתו העמוקה לקשיים ולמצוקות של החברה הישראלית. סובול החל את דרכו כעיתונאי שטח וכתב כתבות על שכונות מצוקה, וחוויותיו אלו משמשות כבסיס רקע למחזותיו החברתיים. מחזהו "קריזה" למשל שואב את עוצמתו מהשראתו בסיפורים אמתיים של קיפוח ועוני שסובול נחשף אליהם במהלך עבודתו העיתונאית בעיירות הפיתוח.

סיכום: יהושע סובול - המחזאי שמצליח לגעת בנימי הלב

יהושע סובול הוא מהמחזאים המובילים והמשפיעים ביותר בישראל בזכות יכולתו לגעת בנושאים רגישים ולעורר דיון ציבורי סוער. מחזותיו מעוררי המחשבה, שעוסקים בנושאים חברתיים, היסטוריים ופוליטיים, הופכים אותו למחזאי בעל השפעה עצומה על התרבות והחברה הישראלית. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: גטו (מחזה של יהושע סובול), דבש, כפר
פתרון 4 אותיות: אלמה, זרים
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
חוטאים
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פאסודובלה
פתרון שתי מילים ומעלה: אהבה בגרוש, אלף בית, בעל למופת, גיבור מעמד הפועלים, דארפור בבית, זמן אמת, חתום בדם, טוני היפה, כוכבים תועים, כל נדרי, ליל העשרים, לצלצל פעמיים, מה ני מה ממה, מושל פולין, מלך ישראל, נשף מסיכות (מחזה של יהושע סובול), ספירה לאחור, עד ראייה, עין בעין, קולות בלילה, שניידר ושוסטר, שעתו האחרונה של קול
ביטויים דומים: שם של מחזה של יהושע סובול, מחזה של יהושע סובול 9 אותיות, מחזה של יהושע סובול מילון, ממחזותיו של יהושע סובול, אחד ממחזות יהושע סובול, ממחזות יהושע סובול מורדו, שם של מחזה מאת יהושע סובול, מחזה מאת יהושע סובול 6 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

2 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו