רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


השתתק | השתתק מילון | השתתק מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה השתתק. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "השתתק" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה השתתק בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

הקדמה:

הפועל "השתתק" הוא פועל רב-משמעי ומרתק, בעל מגוון רחב של משמעויות ושימושים. במדריך זה נדון במשמעויות השונות של הפועל "השתתק", נציג את המילים הנרדפות לו, ונבחן את ההבדלים הדקים ביניהן.

השקט: היעדרו של קול

השקט הוא מצב של היעדר קול, בניגוד לרעש שהוא צליל בלתי רצוי הגורם להפרעה. על פי סולם הדציבלים המבטא את עוצמת הקול, השקט נע סביב 0 דציבלים שהוא כמעט דממה מוחלטת. לחישה נמצאת בתחילת הסולם עם ערך של כ-30 דציבלים, לאחר רשרוש עלים ונשימה שקטה.

משמעויות הפועל "השתתק":

הפסקת קול: המשמעות הבסיסית של הפועל "השתתק" היא הפסקת קול. משמעות זו יכולה להתייחס הן להפסקת קול דיבור והן להפסקת קולות אחרים, כגון קולות של בעלי חיים, קולות של כלי נגינה, או קולות של מכונות.
דממה: משמעות נוספת של הפועל "השתתק" היא דממה. משמעות זו מתייחסת למצב של שקט מוחלט, שבו אין קולות כלל.
השתקה: משמעות נוספת של הפועל "השתתק" היא השתקה. משמעות זו מתייחסת למצב שבו אדם מונע מאדם אחר לדבר או להביע את דעתו.

מילים נרדפות לפועל "השתתק":

נדם: פועל זה משמעותו דומה ל"השתתק" בהקשר של הפסקת קול. לדוגמה: "הרוח נָדַמָה והעצים הפסיקו להתנועע".
שָׁתַק: פועל זה משמעותו דומה ל"השתתק" בהקשר של דממה. לדוגמה: "הקהל שָׁתַק והקשיב בדריכות לנאום".
נאלם: פועל זה משמעותו דומה ל"השתתק" בהקשר של אי-השתתפות. לדוגמה: "הוא נאלם דום ולא אמר מילה".
הוּשתַק: פועל זה משמעותו דומה ל"השתתק" בהקשר של השתקה. לדוגמה: "היא הוּשתַקָה, וכתוצאה מכך לא הייתה יכולה להביע את דעתה".


דוגמאות לשימוש במילים הנרדפות:

"הילד נדם ושתק כאשר ראה את המורה נכנסת לכיתה." (הפסקת קול דיבור)
"לאחר סופת הברקים שררה דממה מוחלטת." (דממה)
"היא נאלמה דום ולא הצליחה להוציא הגה מהפה." (אי-השתתפות)
"העיתונאי הושתק על ידי הממשלה לאחר שפרסם כתבה ביקורתית." (השתקה)


המונח "השתתק" מתייחס באופן טבעי להפסקת דיבור, הן ברמה המילולית והן ברמה הסמלית. אדם ש"השתתק" עשוי להימנע מלהשמיע קולו, או לחלופין, מלבטא רגשות, מחשבות ודעות.

אך "השתקה" אינה מוגבלת רק לתחום הביטוי האנושי. פעולה פשוטה לכאורה, כמו כיבוי רדיו או טלפון, עשויה להיחשב כהשתקה. השתקה של מכונת כביסה רועשת או ילד בוכה נושאת משמעות דומה. יש "השתקה" שיכולה להתבטא בדרכים מגוונות, ביניהם:

פחד:

פחד הוא גורם מרכזי להשתקה. אדם עשוי לפחד מתגובה שלילית, פגיעה או עונש אם יביע את דעתו או רגשותיו. פחד זה יכול להיות מופנה כלפי גורמים ספציפיים, כמו אדם בעל סמכות, קבוצה חברתית או חברה כולה, או שהוא יכול להיות תחושה כללית של חשש מפני הלא נודע.

בושה:

תחושת בושה או אשמה יכולה גם היא לגרום לאדם להשתתק. אדם עשוי להתבייש במחשבותיו, רגשותיו או מעשיו, ולכן ימנע מלבטא אותם. תחושת הבושה יכולה להיות קשורה לחוויות אישיות, כמו טראומה או כישלון, או שהיא יכולה להיות מושפעת מנורמות חברתיות ותרבותיות.

חוסר אונים:

תחושה שאין לו קול או יכולת להשפיע עשויה לגרום לאדם להשתתק. אדם עשוי להרגיש חסר אונים כתוצאה מנסיבות חייו, כמו עוני, מחלה או אפליה, או שהוא עשוי להרגיש חסר כוח מול גורמים חזקים ממנו, כמו ממשלה או תאגיד.

צנזורה:

איסור על ביטוי דעות או רעיונות מסוימים עלול להוביל להשתקה. צנזורה יכולה להיות מפורשת, כמו חוקים האוסרים על ביטוי מסוים, או שהיא יכולה להיות מרומזת, כמו לחץ חברתי או פוליטי.

דיכוי:

דיכוי חברתי, פוליטי או תרבותי עלול להשתיק קבוצות שלמות באוכלוסייה. דיכוי זה יכול לבוא לידי ביטוי באפליה, אלימות או שלילת זכויות.

לסיכום:

הפועל "השתתק" והמילים הנרדפות שלו הן מילים בעלות משמעויות דומות, אך הן אינן זהות לחלוטין. לכל מילה יש גוון משמעותי ייחודי, ויש לבחור אותה בהתאם להקשר שבו היא משמשת. בהצלחה ! מודעות

פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: דמם, נדם, סתם, שקט, שתק
פתרון 4 אותיות: דממו (השתתקו), נאלם, נדמו (השתתקו)
פתרון 5 אותיות: החריש
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: בלע את הלשון, דבקה לשונו לחיכו, השמיע קולות של שטיח, מילא פיו במים, נאלם דום, נאלם דומיה, נעתקו מילים מפיו, סגר את הפה, סתם את הג'ורה

ביטויים דומים: השתתק מילון, השתתק מילה נרדפת, השתתק פירוש, מה זה השתתק, השתתק 3 אותיות, השתתק 4 אותיות, השתתק=
למציאת תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

2 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו