רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


עיר בעמק יזרעאל | עיר בעמק יזרעאל מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה עיר בעמק יזרעאל. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "עיר בעמק יזרעאל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה עיר בעמק יזרעאל בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

עמק יזרעאל: צומת דרכים היסטורי

עמק יזרעאל, הממוקם בלב ארץ ישראל, הוא אזור בעל היסטוריה עשירה ומרתקת. ממצאים ארכיאולוגיים מעידים על התיישבות קדומה כבר בתקופת האבן, ומאוחר יותר הפך העמק לצומת דרכים מרכזי בתקופות התנ"ך ובעת העתיקה. אזכורים בתנ"ך, כמו קרב מגידו, מעידים על חשיבותו האסטרטגית והכלכלית. בתקופת מלכי ישראל שימש העמק כמרכז שלטוני וכלכלי חשוב, ובתקופה הרומית והביזנטית חלו בו שינויים משמעותיים בדרכי המסחר ובדפוסי ההתיישבות. שרידים ארכאולוגיים מרשימים, כמו תל מגידו, מעידים על עברו המפואר של העמק כמרכז חקלאי, מסחרי ותרבותי.

התיישבות מחודשת וציונות בעמק

במחצית השנייה של המאה ה-19 החלה התיישבות מחודשת בעמק יזרעאל, כאשר הטמפלרים הגרמנים היו מחלוצי ההתיישבות המודרנית באזור. הם הקימו יישובים חקלאיים והשפיעו רבות על התפתחות החקלאות והתעשייה בעמק. בתחילת המאה ה-20 החלו המוסדות הציוניים, בראשותו של יהושע חנקין, שזכה לכינוי "גואל אדמות העמק", לרכוש קרקעות בעמק ולפעול לייבוש הביצות. פעולות אלו אפשרו את הקמתם של יישובים חקלאיים חדשים, שהיוו את הבסיס להתיישבות היהודית המתחדשת בעמק. התנועה הקיבוצית מילאה תפקיד מרכזי בפיתוח החקלאי והחברתי של האזור, והקיבוצים שהוקמו בעמק הפכו לסמל להתיישבות הציונית בארץ ישראל.

מועצה אזורית עמק יזרעאל: פסיפס של קהילות

מועצה אזורית עמק יזרעאל הוקמה בשנת 1980 מאיחוד של שתי מועצות אזוריות קודמות. המועצה משתרעת על פני שטח נרחב וכוללת מגוון רחב של יישובים וקהילות: קיבוצים, מושבים, יישובים קהילתיים וכפרי מיעוטים. כל אחד מהיישובים הללו תורם את חלקו לפסיפס הייחודי של המועצה, ומייצג תרבות, אורח חיים ואידאולוגיה שונים. הכלכלה במועצה מתבססת על חקלאות מתקדמת, תעשייה ומסחר, ומרכזי חינוך ומחקר תורמים לפיתוח ההון האנושי ולשגשוג האזור.

מועצה אזורית הגלבוע: בין היסטוריה לטבע

מועצה אזורית הגלבוע, השוכנת למרגלות הר הגלבוע, היא אזור המשלב היסטוריה עשירה עם נוף טבעי מרהיב. ההתיישבות החלוצית באזור החלה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, עם הקמתם של קיבוצים כמו עין חרוד ותל יוסף על ידי חברי גדוד העבודה. לאחר קום המדינה הוקמו באזור מושבי חבל תענך, שהרחיבו את ההתיישבות החקלאית והקהילתית. כיום, המועצה מציעה מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות, ביניהן טיולים רגליים ואופניים, סיורים באתרים היסטוריים ופעילויות תרבות ופנאי.

עפולה: בירת העמק המתפתחת

עפולה, המכונה "בירת העמק", היא עיר מרכזית בעמק יזרעאל, שהתפתחה סביב תחנת הרכבת שהוקמה בה בשנת 1925. העיר מורכבת ממספר שכונות, ביניהן עפולה תחתית, עפולה עילית, גבעת המורה ורובע יזרעאל החדש. הכלכלה בעפולה ("בירת העמק") מתבססת על תעשייה מסורתית, מרכזי מסחר, אזורי תעשייה ויוזמות לפיתוח פארק תעשיות עתירות ידע. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, מוסדות חינוך, תרבות ופנאי, והיא מהווה מרכז אזורי חשוב לתושבי העמק והסביבה.

חינוך ותרבות בעמק יזרעאל

עמק יזרעאל מציע מגוון רחב של אפשרויות חינוך ותרבות. במועצות האזוריות ובעפולה (עיר בארץ) פועלים בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, ישיבות, מכללות ומוסדות חינוך נוספים. בנוסף, קיימים בעמק מרכזי תרבות ופנאי, כמו היכל התרבות בעפולה, תיאטראות, מוזיאונים, ספריות ומתקני ספורט ונופש. אירועי תרבות ופסטיבלים הנערכים לאורך השנה תורמים להעשרת החיים התרבותיים ולהגברת תחושת הקהילתיות באזור.

אתגרים ועתיד

עמק יזרעאל ניצב בפני אתגרים שונים, כמו פיתוח בר קיימא, שילוב אוכלוסיות וחדשנות טכנולוגית. האזור פועל לקידום פיתוח כלכלי תוך שמירה על הסביבה הטבעית והחקלאית, ולשילוב בין הקהילות השונות המרכיבות את הפסיפס האנושי המגוון של העמק. בנוסף, קיימת השקעה בפיתוח טכנולוגיות חקלאיות ויזמות, במטרה להבטיח את המשך הצמיחה והשגשוג של העמק גם בעתיד. בהצלחה ! מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות: עפולה
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:
ביטויים דומים: עיר בעמק יזרעאל 5 אותיות, שם של עיר בעמק יזרעאל, עיר בעמק יזרעאל מילון, עיר בעמק יזרעאל פירוש, עיר בעמק יזרעאל מילה נרדפת, יישוב בעמק יזרעאל
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

2 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו