רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מדינה בדרום אמריקה | מדינה בדרום אמריקה תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מדינה בדרום אמריקה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מדינה בדרום אמריקה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מדינה בדרום אמריקה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

המיקום הרחוק וההיסטוריה הססגונית

אמריקה הדרומית, המשתרעת מקו המשווה ועד לקצה הדרומי של היבשת, היא תיבת הפתעות אמיתית. מדובר ביבשת רחבת ידיים, הרביעית בגודלה בעולם, שמונה 13 מדינות עצמאיות ועוד מספר טריטוריות. ההיסטוריה המורכבת של האזור מלמדת על התפתחות של ציוויליזציות עתיקות כמו האינקה והאצטקים, שלאחר מכן נכבשו והפכו למושבות של האימפריות הספרדית והפורטוגזית. מאבקי העצמאות הממושכים הובילו לעלייתן של מדינות ריבוניות חדשות במאה ה-19, בהשפעת מהפכות, מלחמות אזרחים והתערבות זרה.

מפגש של מורשות תרבותיות

המורשת הגאוגרפית, ההיסטורית והפוליטית של דרום אמריקה מצטיירת בבירור בהרכב האוכלוסייה המגוון. זוהי יבשת של ערבוב בין שורשים ספרדים, פורטוגזיים, אפריקאיים ואינדיאניים, היוצר צביון רב-תרבותי ייחודי. למרות השליטה הקתולית, נותרו קהילות המשמרות מסורות מקומיות, והשפה והאומנות משקפות השפעות שונות. מיקומן הייחודי של מדינות דרום אמריקה, בין האוקיינוסים והיבשות, עיצב את הייחודיות התרבותית המרתקת שלהן.

נפלאות הטבע והמשאבים הטבעיים

המשאבים הטבעיים העצומים של יבשת דרום אמריקה הם מרכיב מרכזי בכלכלת המדינות השונות ובפיתוחן. ברזיל, ארגנטינה, צ'ילה ופרו, למשל, הן מהמובילות בייצוא מוצרי חקלאות כמו בשר, פירות ויין, עקב האדמות הפוריות והאקלים המתאים. בד בבד, מדינות כמו צ'ילה, קולומביה ופרו הן אתרי כריה עיקריים של משאבי טבע כדוגמת נחושת, ברזל וזהב. התיירות, המנצלת את הנופים המרהיבים והאתרים האקזוטיים, עולה אף היא בעשורים האחרונים. אך יחד עם הפוטנציאל הגלום במשאבי הטבע, ישנן אתגרים של פערים חברתיים וכלכליים.

אתגרי השלטון וההתנהלות הבינלאומית

המדינות בדרום אמריקה מציגות מגוון רחב של מבנים פוליטיים - החל מרפובליקות נשיאותיות וכלה בפדרציות וממלכות חוקתיות. בעשורים האחרונים חלו שינויים משמעותיים בנוף הפוליטי, כשחלק מהמדינות עברו תקופות של שלטון צבאי דיקטטורי, לצד מעורבות ניכרת של ארצות הברית. עם זאת, כיום מתקיימות מערכות דמוקרטיות רב-מפלגתיות ברוב המקומות, עם קשרים הולכים ומתהדקים עם מדינות אחרות באמצעות הסכמי סחר והשתתפות באירגונים אזוריים.

סורינאם

רפובליקת סורינאם היא מדינה בצפון אמריקה הדרומית הגובלת בגיאנה הצרפתית, גיאנה, ברזיל והאוקיינוס האטלנטי. בעברה הידועה כ"גיאנה ההולנדית", סורינאם הייתה מושבה הולנדית החל מ-1667 ועד שזכתה לעצמאות ב-1975. המדינה מתאפיינת בשטח שממנו כ-80% מכוסים ביערות גשם טרופיים. כלכלתה מסתמכת בעיקר על תעשיית הבוקסיט וייצוא של סחורות חקלאיות כגון אורז, בננות וחסילונים.

צ'ילה

הרפובליקה של צ'ילה היא מדינת החוף הארוכה בעולם, השוכנת לאורך רצועה צרה לחופי האוקיינוס השקט בדרום אמריקה הדרומית. עד 1818, צ'ילה הייתה חלק מהאימפריה הספרדית, ולאחר מכן התפתחה לרפובליקה עצמאית. כלכלתה של צ'ילה מודרנית ומבוססת על יצוא נחושת, מוצרי חקלאות, יין, דגי סלמון ועץ. תעשייתה ממוקמת במרכז המדינה, בעוד שבצפון ממוקמות תעשיות הכרייה ובדרום התעשייה החקלאית.

פרגוואי

הרפובליקה של פרגוואי היא מדינה בלתי-חופית בדרום אמריקה, הגובלת בארגנטינה, ברזיל ובוליביה. פרגוואי הכריזה על עצמאותה מספרד ב-1811, לאחר כ-300 שנות שלטון ספרדי. היסטוריה הצבאית סוערת ואיבדה את רוב שטחה כתוצאה ממלחמת הברית המשולשת במאה ה-19. כיום, כלכלתה של פרגוואי מסתמכת על חקלאות וייצוא סחורות לשווקים המקומיים בדרום אמריקה, עם מגזר בלתי פורמלי משמעותי.

גיאנה

הרפובליקה השיתופית של גיאנה שוכנת בצפון אמריקה הדרומית וגובלת באוקיינוס האטלנטי, סורינאם, ונצואלה וברזיל. לשעבר מושבה בריטית, גיאנה זכתה לעצמאות ב-1966. אוכלוסייתה מגוונת מורכבת בעיקר מצאצאי מהגרי עבודה מהודו ואפריקה שהגיעו במאות ה-19-18. החקלאות והיערנות הן ענפי המשק המרכזיים, אך גיאנה נמצאת בפיתוח מהיר של תעשיית הנפט הימית לאור גילוי מאגרים גדולים לחופיה.

אתגרי העתיד והפוטנציאל הגלום

על אף ההישגים הניכרים במדינות רבות, דרום אמריקה עדיין נאבקת עם אתגרים חברתיים משמעותיים. בעוד שמדינות כמו ארגנטינה, צ'ילה ואורוגוואי הצליחו להגיע לרמת חיים וביטחון סוציאלי גבוהים יחסית, ברבות אחרות שיעורי העוני, האבטלה והפשיעה עדיין גבוהים. כמו כן, חלק מהאזורים מתמודד עם הפרות של זכויות אדם, שחיתות פוליטית ואלימות. עם זאת, האיזון העדין בין הייחודיות של כל מדינה לבין יוזמות אזוריות משותפות, מציב פוטנציאל אדיר לפיתוח אמריקה הדרומית כיעד גאו-פוליטי, כלכלי ותרבותי מרכזי במאה ה-21.

לסיכום 

בסיכומו של דבר, מדינות דרום אמריקה מציגות נראטיב היסטורי עשיר, מורשת תרבותית מרתקת ומשאבים טבעיים עצומים. הגיוון הפוליטי, החברתי והכלכלי היוצר את פאזל היבשת מעיד על היותה אחת היעדים המרכזיים בעולם בעידן הנוכחי. יחד עם האתגרים הקיימים, הפוטנציאל הטמון באמריקה הדרומית הוא עצום, ויהווה ללא ספק חלק מרכזי בהתפתחות המחודשת של אזור זה בעשורים הקרובים. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: פרו (מדינה דרום-אמריקאית / מדינה בדרום אמריקה השוכנת לחוף האוקיינוס השקט)
פתרון 4 אותיות: פנמה, צ'ילה
פתרון 5 אותיות: ברזיל (מדינה בדרום אמריקה
), גיאנה
פתרון 6 אותיות: סורינם (סורינאם)
פתרון 7 אותיות: אקוודור, בוליביה, ונצואלה, סורינאם, פרגוואי
פתרון 8 אותיות ומעלה: ארגנטינה, קולומביה
פתרון שתי מילים ומעלה:
ביטויים דומים: מדינה בדרום אמריקה פירוש, שמות מדינות בדרום אמריקה, מדינה בדרום אמריקה 7 אותיות, מדינה בדרום אמריקה, מדינה דרום-אמריקאית 3 אותיות
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

7 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו