רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


חרק מעופף | חרק מעופף תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה חרק מעופף. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "חרק מעופף" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה חרק מעופף בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מדריך זה נועד לספק תובנות מעמיקות על חמשת סוגי החרקים המעופפים המוכרים והמשמעותיים ביותר: שפיריות, שפריריות, זבוב הבית, דבורת הדבש וברחשים. כל אחד מסוגי החרקים הללו ממלא תפקיד ייחודי במערכת האקולוגית ומשפיע בדרכים שונות על סביבתו. חרקים מעופפים אלו אינם רק חלק מהטבע הסובב אותנו, אלא גם מהווים נושא למחקרים מדעיים חשובים בתחום האקולוגיה, הבריאות הציבורית והחקלאות. במאמר זה נצלול לפרטים על המבנה, התכונות והחשיבות האקולוגית של כל אחד מהחרקים הללו, תוך הבנה מעמיקה של תרומתם ומאפייניהם הייחודיים.

שפיריות: מבנה ותכונות

השפיריות (Anisoptera), המכונות גם "זבוב הדרקון", הן חלק מאינפרא-סדרת השפיראים. לשפיריות מבנה גוף ארוך וצר, וארבע כנפיים ארוכות וצבעוניות. הן התפתחו מתור היורה, לפני כ-196 מיליון שנה, והן מצויות כיום בעיקר באזורים טרופיים סמוך למקווי מים מתוקים עומדים. בשונה מהשפריריות, כנפי השפיריות פרושות לצדי גופן בזמן מנוחה. עיניהן מורכבות וגדולות, ומאפשרות להן ראייה כמעט ב-360 מעלות, מה שמסייע להן בציד חרקים קטנים בתעופה. לאחר בקיעתן, חיות השפיריות כלרוות במים, וניזונות מיצורי מים קטנים באמצעות לסתותיהן החזקות. השפיריות הן ציידות זריזות ויעילות, ונחשבות לחשובות מאוד במערכת האקולוגית שלהן.

שפריריות: הבדלים ושונות

השפריריות (Zygoptera) הן תת-סדרה בסדרת השפיראים, והן קרובות מאוד לשפיריות אך שונות מהן בכמה פרטים מהותיים. הכנפיים האחוריות של השפריריות דומות לקדמיות, בעוד שבשפיריות הכנפיים האחוריות רחבות יותר בבסיסן. השפריריות הן קטנות ועדינות יותר מהשפיריות, ואינן זריזות וחזקות כמוהן. בעיני השפריריות יש הפרדה ביניהן, דבר שמאפשר להן להבחין בפרטים קרובים בצורה מדויקת יותר. כמו השפיריות, גם השפריריות חיות לרוב סמוך למקווי מים מתוקים ועוברת גלגול חסר, הכולל שלב נימפה במים. השפריריות ניזונות מחרקים קטנים בתעופה וממלאות תפקיד חשוב במערכת האקולוגית שלהן.

זבוב הבית: תכונות ומזיקים

זבוב הבית (Musca domestica) הוא חרק ממשפחת הזבוביים, המשויך לבני האדם ובעלי החיים בשל קרבתו למקורות המזון שלהם. זבוב הבית מהווה מטרד תברואתי ופסיכולוגי, והעברת מחלות על ידו היא בעיה משמעותית באזורים רבים. צבעו אפור עם ארבעה פסים כהים על חזהו, וגופו מגיע לאורך של 5-7 מ"מ. עיניו הגדולות מופרדות זו מזו, ויכולת הראייה שלו מתבצעת באמצעות אלפי עדשות. זבוב הבית ניזון ממזון נוזלי או נוזלי-למחצה, ומסוגל לגרד ולהמס מזון מוצק כמו סוכר. נקבות הזבוב מטילות ביצים בקבוצות של 75-100 ביצים, בדרך כלל במקומות שיש בהם שאריות מזון או במקורות ביוב. זבובי הבית מהווים מטרד קשה לאנשים ובעלי חיים בכך שהם מעבירים פתוגנים שונים, כולל מחלות מעיים כמו טיפוס ושיתוק ילדים.

דבורת הדבש: ארגון ותפקוד

דבורת הדבש (Apis mellifera) היא מין דבורה אאוסוציאלית החיה בארגון חברתי מורכב בתוך הכוורת. הכוורת מאוכלסת בעשרות אלפי עד מאות אלפי דבורים, ומנוהלת על ידי מלכה אחת. המלכה היא הנקבה היחידה במושבה בעלת יכולת הטלת ביצים מופרות ומעמידה צאצאים משני הזוויגים. חייה של המלכה נמשכים כ-5 שנים, והיא מזדווגת עם זכרים כדי להבטיח אספקת תאי זרע לכל חייה. רוב הדבורים בכוורת הן פועלות, והן מבצעות את כל עבודות איסוף המזון, טיפול בוולדות, שמירה ותחזוקה של הכוורת. תפקיד הפועלות משתנה בהתאם לגילן ולצרכי הכוורת. דבורי הדבש ניזונות מדבש ואבקת פרחים, ומייצרות דבש מצוף פרחים שעבר שינויים באמצעות אנזימים בזפק שלהן. דבורי הדבש ממלאות תפקיד קריטי בהאבקת גידולים חקלאיים, מה שהופך אותן לחשובות ביותר מבחינה כלכלית.

ברחשים: מחזור חיים ותפוצה

הברחשים (Leptoconopinae) הם תת-משפחה של דו-כנפיים קטנים המצויים בכל סביבת מחיה לחה או מימית, למעט הקטבים. לנקבות מינים רבים יש יכולת למצוץ דם, והן יכולות להיות טפילים אף על חרקים גדולים יותר. הפגיות של הברחשים נמצאות במקומות רטובים, כמו תחת קליפות עצים או בשולי נחלים. הברחשים העוקצניים יכולים להעביר מחלות באמצעות וירוסים, זיהומים חד-תאיים או תולעים טרופיות. עקיצות הברחשים גורמות לגירודים ותגובות אלרגיות באנשים, והן ניתנות לשיכוך באמצעות אנטיהיסטמינים. הברחשים גם ממלאים תפקיד אקולוגי חשוב בהיותם טרף לחרקים אחרים ואינם מזיקים במידה ניכרת.

ההבדלים האקולוגיים בין החרקים

לכל אחד מהחרקים הללו תפקיד חשוב במערכת האקולוגית. השפיריות והשפריריות הן ציידות מעופפות היעילות בציד חרקים קטנים ומזיקים, ומסייעות בשמירה על איזון האוכלוסיות של חרקים אלו. זבוב הבית הוא אמנם מזיק משמעותי, אך הוא גם ממלא תפקיד בפירוק חומר אורגני ומחזור חומרים בטבע. דבורת הדבש היא מאביקה חיונית לגידולים חקלאיים רבים, ומאפשרת את הפקת המזון שלנו. הברחשים, על אף שהם מטרד לא קטן, תורמים אף הם לאיזון האקולוגי בכך שהם משמשים מזון לחרקים אחרים ומאביקים גידולים טרופיים מסוימים.

חשיבות המחקר והשמירה על החרקים

מחקר ושימור של חרקים אלו הוא קריטי לשמירה על המגוון הביולוגי והמערכות האקולוגיות שבהן הם חיים. השפיריות והשפריריות יכולות לסייע בלחימה ביולוגית נגד מזיקים. הבנת תפקוד זבוב הבית יכולה לעזור בפיתוח דרכי מניעה והדברה יעילות יותר. דבורי הדבש, הנתונות לסכנת הכחדה, דורשות הגנה ושימור בשל תפקידן הקריטי בהאבקה. המחקר על הברחשים יכול לסייע בהבנת מחלות המועברות על ידם ובמציאת דרכים למניעתן. כל אלו תורמים להבנה מעמיקה יותר של התהליכים האקולוגיים ולשמירה על איזון הטבע. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: ארבה (חרק מעופף), ברחש, דבור, זבוב (חרק מעופף נפוץ), יתוש (חרק מעופף קטן), פרפר (חרק מעופף וססגוני / חרק צבעוני מעופף), צרעה, רפרף
פתרון 5 אותיות: דבורה, יבחוש (סוג של חרק מעופף קטן/חרק מעופף דמוי יתוש), ציקדה (חרק הדומה לצרצר/חרק מעופף)
פתרון 6 אותיות: ארינמל, שפירית 
פתרון 7 אותיות: חיפושית, שפרירית    
פתרון 8 אותיות ומעלה: דבורת הדבש, זבוב הבית, זבוב הדרקון
ביטויים דומים: חרק מעופף, חרק מעופף מילון, חרק מעופף תשבץ, חרק קטן מעופף
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

10 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו