רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סופר ישראלי בעבר | סופר ישראלי בעבר תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סופר ישראלי בעבר. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סופר ישראלי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סופר ישראלי בעבר בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

כותרת: סיפורים ישראליים: א.ב. יהושע, סמי מיכאל, עמוס עוז ונתן יונתן – קולות מרכזיים בספרות העברית

הספרות העברית היא תיבת אוצר עשירה ומגוונת, המשקפת את סיפורו המורכב של העם היהודי והמדינה הישראלית. ארבעה סופרים בולטים – א.ב. יהושע, סמי מיכאל, עמוס עוז ונתן יונתן – הטביעו את חותמם הייחודי על התרבות הישראלית, כל אחד בדרכו. הם שיקפו את המציאות הישראלית המשתנה, את הקונפליקטים הפנימיים ואת השאיפה לתקווה ולשלום. מאמר זה יצלול אל חייהם ויצירתם של ארבעת היוצרים הללו, ויבחן את תרומתם הייחודית לספרות והחברה בישראל.

א.ב. יהושע – חוקר הנפש הישראלית:

א.ב. יהושע, יליד ירושלים בשנת 1936, היה סופר, מסאי ומחזאי עטור פרסים. יצירתו המגוונת, הכוללת רומנים, סיפורים קצרים ומחזות, עסקה בנושאים מגוונים כמו זהות ישראלית, יחסי יהודים-ערבים והקונפליקטים הפנימיים של החברה הישראלית. ספריו, כמו "מר מאני", מספרי א"ב יהושע, (1990) ו"המאהב" (1977), זכו להצלחה רבה ותורגמו לשפות רבות. "מר מאני" עוסק בשאלת הזהות היהודית והישראלית דרך סיפורן של חמש דמויות, בעוד "המאהב" מתאר את סיפור אהבתם האסורה של גבר יהודי ואישה ערבייה על רקע מלחמת ששת הימים. יהושע היה ידוע בסגנונו הייחודי, שכלל עיסוק מעמיק בנפש האדם ושימוש בשפה עשירה ומלאת דימויים. הוא זכה בפרסים ספרותיים יוקרתיים רבים, ביניהם פרס ישראל לספרות בשנת 1995 ופרס א.מ.ת. לספרות בשנת 2016.

סמי מיכאל – קול מהשוליים:

סמי מיכאל, יליד בגדד (בירת עיראק) בשנת 1926, היה סופר, מחזאי ופעיל חברתי בולט. הוא עלה לישראל בשנת 1949 והתיישב בחיפה, שם הפך לדמות מרכזית בספרות העברית. מיכאל היה ידוע בכתיבתו הריאליסטית והחברתית, שעסקה בנושאים כמו קליטת עלייה, יחסי יהודים-ערבים ומעמד הפועלים. ספריו, כמו "חצוצרה בואדי" (1987) ו"ויקטוריה" (1993), תיארו את חייהם של אנשים בשולי החברה הישראלית, והעלו לדיון ציבורי סוגיות של זהות, אפליה וגזענות. מיכאל זכה בפרסים ספרותיים רבים, ביניהם פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ופרס ברנר.

עמוס עוז – סיפור על אהבה וחושך:

עמוס עוז, יליד ירושלים בשנת 1939, היה מגדולי הסופרים הישראלים ואינטלקטואל בעל שם עולמי. יצירתו המגוונת, הכוללת רומנים, סיפורים קצרים ומסות, זכתה להכרה בינלאומית ותורגמה לעשרות שפות. ספרו האוטוביוגרפי "סיפור על אהבה וחושך", שיצא לאור בשנת 2002, הפך לרב מכר עולמי וסרט בכיכובה של נטלי פורטמן. עוז היה קול ביקורתי וחשוב בשיח הציבורי בישראל, ויצירתו עסקה בנושאים מגוונים כמו השואה, הקיבוץ והקונפליקט הישראלי-פלסטיני. ספריו, כמו "מיכאל שלי" (1968) ו"קופסה שחורה" (1987), זכו להצלחה רבה בישראל ובעולם. עוז זכה בפרסים ספרותיים יוקרתיים רבים, ביניהם פרס ישראל לספרות בשנת 1998 ופרס גתה בשנת 2005.

נתן יונתן – משורר הרגש הישראלי:

נתן יונתן, יליד קייב בשנת 1923, היה משורר, סופר ומתרגם מוערך. שיריו, המלאים ברגש, אהבה לטבע וכמיהה לשלום, הפכו לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי. שירים כמו "האיש ההוא" ו"חופים" הולחנו ובוצעו על ידי מיטב האמנים בישראל, ביניהם חוה אלברשטיין (זמרת ישראלית), אריק איינשטיין ולהקת הנח"ל. יונתן היה קול ייחודי בשירה העברית, שידע לשלב בין פשטות ומורכבות, בין כאב לתקווה. הוא זכה בפרסים ספרותיים רבים, ביניהם פרס ביאליק ופרס ראש הממשלה לסופרים עבריים.

נקודות השקה וייחוד:

למרות השוני בסגנון ובנושאים, ניתן למצוא קווי דמיון בין ארבעת הסופרים. כולם היו בוגרי תנועות נוער ציוניות, ושירתו בצה"ל בתקופות שונות. יצירתם של כולם הושפעה עמוקות מהחוויה הישראלית, והם עסקו בנושאים כמו זהות, שייכות ומורשת. עם זאת, כל אחד מהם הביא קול ייחודי לספרות העברית, והצליח לגעת בלב הקוראים בדרכו שלו. יהושע חקר את הנפש הישראלית לעומקה, מיכאל נתן קול לשקופים ולמודרים בחברה, עוז תיאר את סיפורה של ישראל מנקודת מבט אישית ופוליטית, ויונתן נתן ביטוי לכמיהה לשלום ולאהבה.

מורשת והשפעה:

ארבעת הסופרים שהוזכרו במאמר זה הותירו אחריהם מורשת עשירה ומגוונת, והשפיעו רבות על דורות של סופרים, משוררים וקוראים. יצירותיהם ממשיכות להיקרא ולהילמד בבתי ספר ובאוניברסיטאות, והן מהוות חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית. ספריהם תורגמו לשפות רבות, והם זכו להכרה בינלאומית. מורשתם ממשיכה להדהד ולהשפיע על התרבות והחברה בישראל ובעולם.

לסיכום:

א.ב. יהושע, סמי מיכאל, עמוס עוז ונתן יונתן הם ארבעה ענקי ספרות שהשפיעו רבות על התרבות הישראלית. כל אחד מהם, בדרכו הייחודית, הצליח לגעת בלב הקוראים ולספר את סיפורה של ישראל דרך עיניים שונות. יצירתם המגוונת והעשירה מהווה נכס צאן ברזל של התרבות העברית, והיא תמשיך להדהד ולהשפיע עוד שנים רבות. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: הזז, טנא, עוז, קנז, שדה
פתרון 4 אותיות: קינן (סופר ואמן ישראלי בעבר), שמיר, תמוז
פתרון 5 אותיות: אבנון, בורלא (סופר ישראלי בעבר, כתב בין השאר את "בעל בעמיו"), לבנון, עגנון, קניוק (סופר ישראלי בעבר)
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: 
בנימין טנא, בנימין תמוז, חיים הזז (סופר ישראלי בעבר), יהודה בורלא (סופר ישראלי בעבר, מחבר "נפתולי אדם"), 
יהושע קנז, יורם קניוק (סופר ישראלי בעבר), יצחק אבנון, יצחק לבנון, משה שמיר, עמוס עוז, עמוס קינן, פנחס שדה, ש"י עגנון (שמואל יוסף עגנון)
ביטויים דומים: סופר ישראלי בעבר, סופר ישראלי בעבר תשבץ, סופר ישראלי בעבר תשחץ
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

11 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו