רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


בעל דחף חולני להצתה | סובל מדחף חולני להצתה תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה בעל דחף חולני להצתה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סובל מדחף חולני להצתה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה בעל דחף להצתה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מבוא 

הדחף הבלתי נשלט להפיק סיפוק מאש - הצצה לעולמם של פירומנים

פירומניה, המוכרת גם כהצתה כפייתית, היא הפרעה נפשית מורכבת המניעה את החולה בה לדחף עז ובלתי נשלט להצית אש ולגרום לשרפות. בניגוד לדעה הרווחת, פירומנים אינם פועלים משיקולי רווח או נקמה, אלא מונעים על ידי הצורך הפנימי להפיק סיפוק והנאה מעצם מעשה ההצתה. התנהגות זו שמקורה נפשי עמוק, מציבה איום חמור על החברה והרכוש הציבורי, ועל כן חשוב להקדיש תשומת לב מרבית לאבחון וטיפול במצבים אלו על מנת להגן על אזרחים תמימים מפני סכנת החיים הטמונה בפרצי ההתקפים הפירומניים.

מאפיינים של פירומניה

הלהבה הפנימית שלא ניתן לכבות - ההתנהגויות המפתיעות של פירומנים

התנהגותם של פירומנים יכולה להתבטא בשתי צורות עיקריות - אימפולסיבית או כפייתית. בהתנהגות אימפולסיבית, הדחף להצתה חזק כל כך עד שהוא מוביל לפעולה מיידית וספונטנית ללא תכנון מוקדם. לעומת זאת, בהתנהגות כפייתית, החולה חש קונפליקט פנימי עמוק שגורם לו לתכנן פעולת הצתה מורכבת ומחושבת. במקרים רבים, ההצתה הכפייתית עשויה לשמש ככלי לביטוי מרד כנגד הנורמות החברתיות המקובלות או כמחאה על הדחקת רגשות ויצרים עמוקים. הפרעת הפירומניה מופיעה לראשונה בטווח הגילאים הצעיר של 6-8 ומאופיינת בשכיחות גבוהה יותר בקרב גברים. מחקרים הצביעו על קשר אפשרי בין פירומניה לביטוי של יצרים מיניים והורמונליים מודחקים, כאשר האש מסמלת עבור החולה הנאה מינית, חום ותשוקה.

טיפול בפירומניה

חשיפת הלהבה הפנימית - הדרך לכיבוי הסיכון

הטיפול בפירומניה דורש גישה פסיכולוגית מעמיקה שמטרתה לחשוף את הרגשות המודחקים המניעים את הדחף להצתה ולהבין את שורשיהם הנפשיים. למרות ההשערות השונות לגבי הקשר בין יצרים מיניים לפירומניה, לא נמצא בסיס תורשתי ברור להפרעה זו. על מנת להבטיח טיפול יעיל ורב-צדדי, נדרשת עבודת צוות של מומחים מתחומים שונים כגון פסיכולוגים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים. שיתוף הפעולה בין הגורמים המקצועיים השונים מאפשר התערבות כוללת המתייחסת לצדדים הרגשיים, ההתנהגותיים והסביבתיים של ההפרעה.

מחקרים חדשים  

הלהבה הדולקת במוח - פריצות הדרך החדשות לטיפול בפירומניה

מחקרים אחרונים שהתפרסמו בתחום הביו-פסיכולוגיה הצביעו על קשר מפתיע בין פירומניה להפרעות פעילות באזורים ספציפיים במוח האחראים על וויסות דחפים והתמכרויות. גילויים מרתקים אלו פותחים צוהר חדש להבנת המנגנון הנוירולוגי המרכזי שמאחורי ההפרעה, ומציבים בפני הקהילה המדעית אתגר חדש - איתור מיקום מדויק של אזורי ההפרעה הספציפיים במוחו של כל חולה. איתור ממוקד זה עשוי לאפשר בעתיד פיתוח טיפולים ממוקדים ויעילים בהרבה לחולי פירומניה, המותאמים למבנה המוח הייחודי של כל מטופל. למרות ההתקדמות המשמעותית, עדיין נדרש מחקר נרחב נוסף כדי להעמיק את ההבנה בתחום זה ולהביא לפריצות דרך משמעותיות בטיפול בפירומניה.

סכנות הפירומניה

ההשלכות ההרסניות של פירומנים על החברה  

חולי פירומניה מציבים איום חמור ובלתי נשלט על חיי אדם ורכוש, בשל הדחף הבלתי רציונאלי שלהם להצית אש. לאורך ההיסטוריה האנושית, אירועי שרפות המוניות שהביאו לחורבן ערים שלמות ולאובדן מכריע של חיי אדם ורכוש, לדוגמא:

השריפה הגדולה בלונדון (1666): שרפה זו כילתה כ-80% מהעיר והביאה למותם של כ-6,000 איש. עד היום לא ידוע בוודאות מה גרם לשריפה, אך יש הסבורים שפירומן היה אחראי לה.
שרפת שיקגו (1871): שרפה זו כילתה כ-17,450 דונם וגרמה למותם של כ-300 איש. גם במקרה זה, לא ידוע בוודאות מה גרם לשריפה, אך פירומן נחשב לאחד החשודים המרכזיים.
שרפת הכרמל (2010): שרפה זו גרמה למותם של 44 איש - יהי זכרם ברוך!, כילתה כ-25,000 דונם וגרמה לנזק עצום לרכוש. השרפה הוצתה ממערב לעספיא עקב גחל נרגילה שלא נכבה בגלל רשלנות. בהצלחה !


מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות: פירומן (מצית חולני / סובל מדחף חולני להצתה)
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
ביטויים דומים: משמש להצתה, דחף חולני להצתהבעל דחף חולני להצתה מילה נרדפת, בעל דחף חולני להצתה פירוש, מה זה בעל דחף חולני להצתה?, סובל מדחף חולני להצתה 6 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו