רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


תואר אצולה באירופה | תואר אצולה אירופי תשבץ | תואר אצילות במדינות אירופה מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה תואר אצולה באירופה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "תואר אצולה באירופה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה תואר אצולה אירופי בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

תוארי אצולה באירופה: סקירה היסטורית

תוארי אצולה באירופה הם מערכת סמלים בעלת היסטוריה ארוכה ומורכבת, המעוגנת במבנה החברתי והפוליטי של ימי הביניים. מערכת זו שימשה להבחנה בין מעמדות חברתיים שונים, תוך קביעת היררכיה ברורה והגדרת זכויות וחובות עבור כל קבוצה.

מקורות היסטוריים

התפתחות תוארי האצולה קשורה קשר הדוק למערכת הפיאודלית, שהייתה נהוגה באירופה החל מהמאה ה-9. במסגרת מערכת זו, אדמות חולקו לאצילים בתמורה לשירות צבאי ושמירה על הסדר. תוארי האצולה שימשו כאינדיקטור למעמדו של האציל בתוך המערכת הפיאודלית, תוך הבחנה בין דרגות שונות של כוח והשפעה.

סוגי תוארי אצולה:

הדרגה הגבוהה ביותר במערכת האצולה הייתה "קיסר" או "מלך", תואר שהוענק לשליט העליון של ממלכה או אימפריה. מתחת למלך מוקמו נסיכים, דוכסים, מרקיזים, רוזנים, ויקונטים וברונים, כאשר לכל תואר היה משקל ספציפי בהיררכיה החברתית.

דרכי קבלת תואר אצולה

קבלת תואר אצולה התאפשרה בדרכים שונות. הדרך הנפוצה ביותר הייתה בירושה, כאשר אב העביר את תוארו לבנו הבכור. דרך נוספת הייתה קבלת התואר מהמלך, כהוקרה על שירות נאמן או תרומה משמעותית לממלכה. אפשרות נדירה יותר הייתה רכישת אדמה מיוחדת שהקנתה לבעליה תואר אצולה.

התפתחויות היסטוריות

עם השנים, כוחם של האצילים נחלש. במדינות רבות הם איבדו את רוב זכויותיהם הפוליטיות והכלכליות, ותפקידם הפך בעיקר לטקסי וסמלי. כיום, תוארי אצולה באירופה הם בעיקר עניין של כבוד ומסורת, ואינם מעניקים כוח פוליטי משמעותי.

סוגי תוארי אצולה

היררכיית תוארי האצולה האירופית כללה מגוון רחב של תוארים, כאשר לכל אחד מהם מעמד ייחודי. התארים הנפוצים ביותר כללו:

 • קיסר / מלך: התואר העליון ביותר, המוענק לשליט הריבוני של ממלכה.
 • נסיך: תואר המוענק לבני משפחת המלוכה ולשליטים מקומיים מסוימים.
 • דוכס: תואר המוענק לאצילים רבי עוצמה ששלטו על דוכסויות.
 • מרקיז: תואר המוענק לאצילים בדרגה נמוכה מדוכס.
 • רוזן: תואר המוענק לאצילים ששלטו על רוזנויות.
 • ויקונט: תואר המוענק לאצילים בדרגה נמוכה מרוזן.
 • ברון: התואר הנמוך ביותר בדרגת האצולה.

השפעת תוארי אצולה

תוארי אצולה השפיעו באופן משמעותי על חייהם של יחידים בחברה האירופית. לאצילים היו זכויות יתר רבות, כגון פטור ממסים, גישה לחצר המלכות והשתתפות במועצות פוליטיות. תוארי אצולה גם סימנו את מעמדם החברתי של יחידים והשפיעו על יחסיהם עם אחרים.

זכויות ייחודיות של האצולה מעבר להיבטי הכבוד והמעמד, תארי האצולה הקנו זכויות מיוחדות ויתרונות חשובים לנושאיהם. בתקופות מסוימות, האצילים נהנו מפטור ממסים, זכויות שיפוט עצמית על אדמותיהם וחסינות מפני עונשים מסוימים. כמו כן, לאצילים הייתה היכולת לקיים מלחמות פרטיות ולבנות מבצרים על אדמותיהם. זכויות אלה מעידות על ריכוז הכוח הרב שנוהל בידי האצולה, שנהנתה ממעמד מועדף בחברה. עם זאת, חשוב לזכור כי הזכויות המדויקות של האצילים שונו במידה רבה בין מדינות שונות ותקופות היסטוריות שונות. במקרים מסוימים, האצילים גם הוטלו עליהם חובות מיוחדות, כמו שירות צבאי וחובה לתמוך בשלטון המרכזי. ההפרדה בין האצולה לעם הרגיל הייתה רחבה, אך מורכבת יותר ממבט ראשון. תפקיד האצולה בהתפתחות התרבות מעבר לתפקידן בהקשרים הפוליטיים והחברתיים, משפחות האצולה גם תרמו תרומה משמעותית להתפתחות התרבות והאמנויות באירופה. בתור מעמד מבוסס ובעל עושר, האצילים יכלו להרשות לעצמם לפתח ולעודד יצירתיות אמנותית ורוחנית. אחוזות האצולה שימשו מוקדים של פטרונות לאמנים, סופרים ומלחינים. משפחות רבות אוספות אמנות ופיתחו טעמים אסתטיים מפותחים. במקרים רבים, היצירתיות התרבותית של האצולה היוותה השראה שבעקבותיה צמחו התפתחויות משמעותיות באמנות, ספרות ומוזיקה. כך, תרומתה של האצולה לא רק הייתה בהיבטים החברתיים והפוליטיים, אלא גם בעיצוב ההתפתחות התרבותית של אירופה. משפחות אצולה רבות נותרו פעילות גם בימינו, תוך המשך השפעה על התרבות הפופולרית והטעמים החברתיים. למרות שאיבדו את רוב כוחן הפוליטי, משפחות אלה עדיין נחשבות כמעצבות טרנדים ומודלים תרבותיים בזכות מעמדן הבולט והמיוחס.

לסיכום

תוארי אצולה היו חלק בלתי נפרד מהחברה האירופית במשך מאות שנים. למרות שאיבדו את משמעותם הפוליטית הרשמית, תוארים אלו נותרו כסימן של מעמד חברתי ומורשת היסטורית. בהצלחה !מודעות


תשובה 2 אותיות: בק, סר (תואר אצולה בריטי), פר
תשובה 3 אותיות: גרף (תואר אצילות/תואר אצולה אירופי / תואר אצולה גבוה באירופה), דון (תואר אצולה ספרדי), מלך, פון (תואר אצולה גרמני), צאר (תואר אצולה ברוסיה)
תשובה 4 אותיות: אביר (תואר אצולה), ברון (תואר אצולה אירופי), דוכס (תואר אצולה גבוה), לורד (תואר אצולה בריטי), נסיך, קיסר, קראי, רוזן (תואר אצולה באירופה/תואר אצולה אירופי)
תשובה 5 אותיות: ברונט, הרצוג, יונקר (תואר אצולה גרמני), מרקיז (תואר אצולה), קייזר (תואר אצולה בגרמניה)
תשובה 6 אותיות: ויקונט (תואר אצולה אירופי)  
תשובה 7 אותיות:
תשובה של 8 אותיות ומעלה: אסקווייר, אריסטוקרט (בן אצולה), ירום הודו (תואר כבוד בפנייה למלךתואר כבוד לפני שמו של שליט נכבד)

ביטויים דומים: תואר אצולה אירופי מילון, תואר אצולה אירופי פירוש, תואר אצולה אירופי מילה נרדפת, תואר אצולה אירופי 6 אותיות, תואר אצולה באירופה תשבץ, תואר אצולה באירופה 4 אותיות, תואר אצולה בריטי תשבץ, תואר אצולה ספרדיתואר אצילות במדינות אירופה
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

6 תגובות:

 1. יונק - תואר אצולה גרמני
  https://he.m.wikipedia.org/wiki/יונקרים

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה ירון, סביר להניח שהתכוונת ל"יונקרים". מעודכן!

   מחק
  2. אין תואר אצולה באירופה שמתחיל בוו ועם ארבע אותיות

   מחק

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו