רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סרט תחרה

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סרט תחרה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סרט תחרה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סרט תחרה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הגדרת תחרה והסבר כללי:

תחרה היא אריג עדין, רשת או סריג מיוחד המתאפיין בעדינות, קישוטיות ויופי אמנותי. התחרה יכולה להיות עשויה מחוטי כותנה, משי, פשתן, צמר או חוטים סינתטיים שונים. היא משמשת בעיקר לקישוט וריקמה של בגדים, טקסטיל, מפות שולחן, וילונות, תיקים ופריטי אמנות שונים. תחרה היא מלאכת יד עתיקה שמקורותיה נעוצים ברשתות דייגים ומלכודות ציידים, והיא מייצגת עדינות, סבלנות ומיומנות גבוהה.

סוגי תחרה:

קיימים מספר סוגים עיקריים של תחרה על פי אופן היצירה שלה. תחרה ארוגה נוצרת על נול וממוחזרת על ידי שילוב חוטי ערב וחוטי שתי. תחרה רקומה או תפורה נוצרת על ידי שליפה וחיזוק של רווחים בין חוטי האריג. תחרה סרוגה או מצונרת נוצרת על ידי דילוג על עיניים בסריגה ויצירת חורים בדוגמאות שונות. תחרת סלילים נוצרת על ידי ליפוף וקשירת חוטים סביב סלילים. תחרת טנריפה נוצרת על ידי קשירה של חוטי בסיס על בד ושחרורם ממנו. תחרה אירית היא שילוב של יחידות גיאומטריות מסורגות בדוגמאות שונות. תחרת סיכת השיער נעשית על ידי סריגת לולאות סביב תיל בצורת סיכת שיער.

היסטוריה של התחרה:

התחרה התפתחה במהלך ההיסטוריה מרשתות דייגים ומלכודות ציידים. בימי הביניים נוצרו תחרות רקומות במנזרים רבים באירופה. בתקופת הרנסאנס החלה התפתחות של תחרה מעוטרת ומורכבת, שהגיעה לשיאה בתקופת שלטונו של לואי ה-14 בצרפת. התחרה נחשבה אז לסמל סטטוס ומעמד בקרב האצולה והמלוכה. מלכים ומלכות לבשו בגדים מעוטרים בתחרה יקרה, וגם העניקו תחרות כמתנות יקרות. מאז ימי הביניים ועד המאה ה-19, התחרה נוצרה כמלאכת יד, והייתה מוצר מבוקש ויקר.

מחזור משביח לבגדים:

מחזור משביח של בגדים הוא תהליך של שינוי, חידוש, טלאי והתאמת בגדים ישנים כדי להשיבם לשימוש במקום לזרוק אותם. התהליך כולל תפירה מחדש, גריעה או הוספת חלקים, הטלאה באמצעות שאריות בדים, שינוי כפתורים, הוספת רקמה וקישוטים. בעבר, כאשר בגדים היו יקרים ויקרי ערך, מחזור משביח היה נפוץ מאוד והיה חשוב לשמר כל פיסת בד או חוט לשימוש חוזר. כיום, עם התפתחות תעשיית הביגוד המהיר והזול, רבים מעדיפים להחליף בגדים במקום לתקנם. אך עולה מגמה של מודעות לחשיבות המחזור המשביח מטעמי חיסכון וקיימות סביבתית.

אריגה והסבר על סוגי נולים:  

אריגה היא תהליך יצירת בד על ידי שילוב של חוטי ערב לתוך חוטי שתי. המכשיר המשמש לאריגה נקרא נול. קיימים מספר סוגים עיקריים של נולים: נול קרקע שחוטי השתי מותחים על היתדות באדמה, נול מותניים שחוטי השתי קשורים למותני האורג, נול חור חריץ עם לוח מחורר, נולים ממסגרת עץ קטנה, נולים עם בתי ניר לסריגה ביד, נולים גדולים המופעלים בדריכת רגליים ונולים תעשייתיים המופעלים על ידי מנוע. כל נול מתאים לשיטת אריגה שונה ויוצר מגוון דוגמאות וטקסטורות שונות באריג.

דוגמאות אריגה ותכונות הבד:

באריגה ניתן ליצור מגוון עצום של דוגמאות על ידי הרכבים שונים של חוטי השתי והרמה והורדה של חוטים אלו. חיבור אלכסוני (טוויל) יוצר דוגמה המחזירה על עצמה באלכסון, אריג גלי נוצר כאשר חוטי הערב מועברים מעל לחוטי השתי, ואריג האטלס (סטן) הוא אריג חלק ומבריק המיוצר לרוב ממשי. צורות האריגה השונות משפיעות על תכונות הבד כמו חוזק, גמישות, ספיגה, משקל וכדומה. דוגמאות אריגה מיוחדות ומורכבות יכולות לייצר אריגים בעלי תכונות ייחודיות.

חשיבות התחרה והמיחזור המשביח בישראל:

בישראל פועלות קבוצות של יוצרות תחרה המשמרות את המלאכה העתיקה והמסורתית הזו. בעבר הוצגו בישראל תערוכות שהציגו את יצירות התחרה המקומיות.

המחזור המשביח של בגדים תופס תאוצה בישראל כחלק מהתפיסה של קיימות, חיסכון וצמצום הבזבוז בתעשיית הביגוד. אמנים ויוצרים רבים מנצלים בגדים ישנים ופיסות בד על ידי מחזור משביח והפיכתם למוצרים חדשים מעוצבים ובעלי ערך.  

מסורת המחזור המשביח והשימוש החוזר בבגדים קיימת כבר מאות שנים לפני התפתחות תעשיית הביגוד המהיר. בעבר, כאשר בגדים היו נדירים ויקרים, הוקפד על שימור כל פיסת בד ומחזור כל בגד שניתן היה להשביח ולהשיב לשימוש. אנשים תיקנו בגדים, הרחיבו או הצרו אותם, החליפו כפתורים וקישוטים, והשתמשו בכל שארית בד עד תומה. גם היום, כחלק מהתנועה לקיימות וצמצום הזיהום שמייצרת תעשיית הביגוד, חשוב לקיים מסורת זו ולעודד את המחזור המשביח של בגדים.
בהצלחה !מודעות

תשובה 2 אותיות: 
תשובה 3 אותיות: 
תשובה 4 אותיות: דנטל  
תשובה 5 אותיות:
תשובה 6 אותיות: 
תשובה 7 אותיות: 
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות):
ביטויים דומים: סרט תחרה מילון, סרט תחרה 4 אותיות, סרט תחרה תשבץ, סרט תחרה תשחץ, סרט תחרה מילה נרדפת
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו