רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


חמור בר | חמור בר תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה חמור בר. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "חמור בר" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה חמור בר בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

חמור בר, הידוע גם בשם ערוד, הוא סוג של חמור המצוי בעיקר בצפון אפריקה ובמזרח התיכון. הוא שייך לתת-סוג החמור בסוג הסוסים, והוא קרוב משפחה של חמור הבית.

מאפיינים

בעל חיים זה בעל מבנה חזק עם ראש גדול ואוזניים ארוכות. גובה כתפיו עומד על 135 סנטימטרים, וצבעו צהבהב-אפור בקיץ ואפור יותר בחורף, בעל בטן בהירה. אחד המאפיינים הייחודיים של הערוד הוא רגליו המפוספסות בטבעות. פסים אלה מסייעים לו להסתתר מטורפים.

התנהגות

הערוד הוא חיה חברתית המתגוררת בלהקות. הזכרים יוצרים "עדרי רווקים", אך שומרים בחירוף נפש על שטחים בודדים של 5-10 קמ"ר, בשיתוף עם קבוצות קטנות של נקבות וצעירים.

גבולות הטריטוריה מסומנים באמצעות השמעת קולות וערימות גללים גדולות, מה שמוביל למלחמות גבול אינטנסיביות בין זכרים. הערוד הוא חיה פעילה ביום, והוא רועה בערבות עשב, מדבריות, מישורים ושטחים שבורים. הוא מסוגל לטפס היטב, והוא משתמש ביכולת זו כדי לברוח מטורפים או כדי למצוא מזון.

טקטיקות הישרדות

הארוד הוא חיה קשוחה המסתגלת היטב לתנאי מדבר קשים. הוא מסוגל לשרוד עם מינימום מזון ומים, והוא יכול לסבול ימים חמים על ידי מנוחה באזורים מוצלים. נקבות הערוד מגיעות לבגרות מינית בגיל 18 חודשים, בעוד שהזכרים מתחילים להזדווג בגיל שש שנים. עונת הרבייה היא בדרך כלל באביב, וההריון נמשך כשנה.

תפוצה

בעבר היו הערודים נפוצים בצפון אפריקה ובמזרח התיכון, אך פעילות אנושית, ציד והכלאה עם חמורים ביתיים הובילו לדעיכתם.

כיום חיים בעולם כ-500 ערודים, והם נמצאים בסכנת הכחדה.

בחזרה לישראל

בשנת 1972 הובאו לישראל ערודים מאתיופיה במסגרת מבצע בזק. המבצע הובל על ידי אברהם יפה, ובתמיכה של דמויות שונות, בהן ראש הממשלה דאז, גולדה מאיר.

לסיכום

הערוד הוא חיה מרתקת בעל סיפור מרגש של הישרדות, הסתגלות ומשמעות היסטורית. הוא מגשר על הפער בין הנרטיבים התנ"כיים למאמצי השימור העכשוויים. בהצלחה !מודעות

תשובה 2 אותיות:
תשובה 3 אותיות: פרא (סוג של חמור בר / חמור בר אסיאני), פרד
תשובה 4 אותיות: ערוד
תשובה 5 אותיות:
תשובה 6 אותיות: 
תשובה 7 אותיות: 
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות):
ביטויים דומים: חמור בר מילון, חמור בר 3 אותיות, מה זה חמור בר?, חמור בר מילון, חמור בר תשחץ, חמור בר פירוש, "חמור הבר"

כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו