רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ראשון (בארמית) | ראשון בארמית תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ראשון (בארמית). בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ראשון (בארמית)" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ראשון, בארמית בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הארמית: שפה עתיקה וחיונית:

הארמית אינה סתם עוד שפה עתיקה. זוהי שפה בעלת היסטוריה מרתקת, מורכבות לשונית ייחודית והשפעה עצומה על התרבות, הדת והפוליטיקה של המזרח התיכון לאורך אלפי שנים.

מסע בזמן:

העדויות הראשונות לשפה הארמית מתוארכות למאה ה-12 לפנה"ס, אז היא החלה להתפתח בקרב שבטים ארמיים באזור סוריה של ימינו. במהלך המאה ה-8 לפנה"ס, עברה הארמית טרנספורמציה אדירה והפכה ללינגואה פרנקה, כלומר שפת הדיפלומטיה, המנהל והמסחר באימפריות האדירות של אותה תקופה: אשור, בבל ופרס.

השפעה תרבותית רחבה:

השפעתה של הארמית לא הסתכמה רק בתחום הפוליטי. היא חדרה עמוק לתוך התרבות היהודית, ושימשה כשפת הדיבור העיקרית בארץ ישראל בתקופת בית שני. חלקים נרחבים מהתנ"ך, ביניהם ספר עזרא וספר דניאל, נכתבו בארמית, כמו גם התלמוד הבבלי וכתבים יהודיים חשובים אחרים.

דוגמאות מרתקות:

 • ספר דניאל: ספר זה, הכלול בתנ"ך, נכתב ברובו בארמית. הוא מספר את סיפורו של דניאל, נביא יהודי שחי בגלות בבל, וחוזה חלומות נבואיים רבי עוצמה.
 • התלמוד הבבלי: היצירה המרכזית של התרבות היהודית, נכתבה ברובה בארמית. התלמוד מכיל דיונים הלכתיים, סיפורים, אגדות ועוד, והוא מהווה מקור ידע עצום ליהדות.
 • כתובות עתיקות: כתובות רבות ברחבי המזרח התיכון נכתבו בארמית, ביניהן כתובות מלכותיות, כתובות חרס וכתובות על מצבות. כתובות אלו מאפשרות לנו ללמוד רבות על ההיסטוריה, התרבות והדת של התקופה העתיקה.

מורשת לשונית:

השפה הארמית השאירה חותם עמוק על השפות המודרניות. מילים רבות בעברית, ערבית ופרסית מקורן בארמית.

דוגמאות למילים בעברית שמקורן בארמית:

 • אבא
 • אמא
 • סבא
 • סבתא
 • זמן
 • דין
 • חלון
 • חכם
 • טבח
 • כותב

הארמית כיום:

כיום, הארמית אינה שפה מדוברת באופן נרחב. עם זאת, קהילות קטנות ברחבי העולם, כמו יהודי כורדיסטן וסוריה, ממשיכות לשמר את השפה ותרבותה. הארמית נלמדת באקדמיות ובאוניברסיטאות רבות, והיא מהווה מקור ידע חשוב להבנת ההיסטוריה, התרבות והדת של המזרח התיכון.

עתיד מבטיח:

למרות שהארמית אינה שפה מדוברת באופן נרחב, עתידה נראה מבטיח. קהילות רבות ברחבי העולם פועלות לשימור השפה ותרבותה, והיא ממשיכה להיות מקור ידע חשוב לחוקרים ולמתעניינים בהיסטוריה, תרבות ודת של המזרח התיכון.

הזמנה למסע:

הארמית היא שפה מרתקת וקסומה, בעלת היסטוריה עשירה ומורשת תרבותית ייחודית. לימוד הארמית פותח צוהר לעולם עתיק ומרתק, ומאפשר לנו להבין טוב יותר את התרבות, הדת והפוליטיקה של המזרח התיכון. בהצלחה !
מודעות

תשובה 2 אותיות: 
תשובה 3 אותיות: קמא
תשובה 4 אותיות:  
תשובה 5 אותיות:
תשובה 6 אותיות: 
תשובה 7 אותיות: 
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות):
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו