רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שם מקראי לארץ ישראל | שם מקראי לארץ ישראל תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה שם מקראי לארץ ישראל. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שם מקראי לארץ ישראל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים גהיומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שם מקראי לארץ ישראל בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הצגת המושג

"שם מקראי לארץ ישראל" הוא מונח המתייחס לשמות השונים שניתנו לאזורנו לאורך ההיסטוריה המקראית. שמות אלו, כמו "ארץ כנען", "ארץ ישראל", "ארץ המובטחת", "ארץ הצבי" ועוד, משקפים תפיסות עולם, אמונות וערכים שונים, הן של העם היושב בארץ והן של עמים אחרים באזור. הבנת השמות הללו וההקשר שבו הם נולדו תורמת רבות להבנת התורה, ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל.

דוגמאות ספציפיות

 • ארץ כנען: שם זה מופיע לראשונה בתורה ומתייחס לאוכלוסייה שחייתה בארץ ישראל לפני כניסת בני ישראל. שם זה משקף תפיסה היסטורית לפיה הארץ ניתנה לעם ישראל כ"ארץ זבת חלב ודבש", לאחר שהכנענים "חטאו" וגורשו ממנה.
 • ארץ ישראל: שם זה מופיע לראשונה בספר שמואל ומתייחס לאזור שבו התנחלו שבטי ישראל לאחר כיבוש הארץ. שם זה משקף תפיסה דתית-לאומית לפיה הארץ ניתנה לעם ישראל כ"נחלת ה' " ו"ארץ הקודש".
 • ארץ המובטחת: שם זה מופיע לראשונה בספר בראשית ומתייחס להבטחה שניתנה לאברהם אבינו ולצאצאיו לרשת את הארץ. שם זה משקף תפיסה אמונית לפיה הארץ ניתנה לעם ישראל כמתנה אלוהית ו"ארץ הברית".

יתרונות וחסרונות

לשימוש בשמות מקראיים לארץ ישראל יתרונות וחסרונות:

יתרונות:

 • חיבור היסטורי ותרבותי: השימוש בשמות אלו מקשר את העם היהודי להיסטוריה ולתרבות שלו בארץ ישראל.
 • חיזוק הזהות הלאומית: השימוש בשמות אלו מחזק את תחושת השייכות של העם היהודי לארץ ישראל.
 • הבעת אמונה דתית: השימוש בשמות אלו מבטא את האמונה היהודית בקשר המיוחד בין אלוהים לעם ישראל ולארץ ישראל.

חסרונות:

 • הדרה: השימוש בשמות אלו עלול להדיר אוכלוסיות אחרות החיות בארץ ישראל.
 • פוליטיזציה: השימוש בשמות אלו עלול להיות טעון פוליטית ולעורר מחלוקות.
 • אנכרוניזם: השימוש בשמות אלו עלול להיתפס כמיושן ולא רלוונטי למציאות העכשווית.
העשרה:

השמות המקראיים הטביעו חותם משמעותי על השפה העברית, הן במישור הלשוני והן במישור התרבותי. השפעה זו ניכרת הן באוצר המילים והן במבנה הדקדוקי של השפה.

אוצר מילים:

 • שמות מקומות: שמות רבים של יישובים, אזורים וערים בארץ ישראל מקורם בשמות מקראיים, כגון ירושלים, תל אביב, חיפה, ים המלח, עמק יזרעאל ועוד. שמות אלה משקפים את ההיסטוריה העשירה של האזור ואת הקשר העמוק של העם היהודי לארצו.
 • שמות צמחים ובעלי חיים: רבים משמות הצמחים והבעלי חיים הנפוצים בישראל מקורם בשמות מקראיים, כגון תמר, זית, אריה, נשר, נחש ועוד. שמות אלה מעידים על הקשר ההדוק בין האדם לסביבתו הטבעית ועל תפיסת עולמו הדתית והתרבותית.
 • ביטויים: ביטויים רבים בשפה העברית מקורם בשמות מקראיים או בפסוקים מן המקרא, כגון "ארץ זבת חלב ודבש", "עין תחת עין", "שן תחת שן", "לא תרצח", "ואהבת לרעך כמוך" ועוד. ביטויים אלה משקפים את הערכים והמוסר היהודי ומעצבים את אופייה של השפה.

סיכום

"שם מקראי לארץ ישראל" הוא מונח מורכב ורב-גוני, המשקף תפיסות עולם, אמונות וערכים שונים. הבנת השמות הללו וההקשר שבו הם נולדו תורמת רבות להבנת התורה, ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל. חשוב להשתמש בשמות אלו בצורה אחראית ומודעת, תוך התחשבות ברגישויות של אוכלוסיות אחרות החיות בארץ ישראל. בהצלחה !מודעות

תשובה 2 אותיות: 
תשובה 3 אותיות: 
תשובה 4 אותיות: כנען 
תשובה 5 אותיות:
תשובה 6 אותיות: 
תשובה 7 אותיות: 
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות):
מחפשים תשובות נוספות השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו