רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סביר להניח | סביר להניח ש... תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סביר להניח. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סביר להניח ש..." יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סביר להניח בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

כולנו משתמשים בביטוי "סביר להניח" בחיי היומיום. אנו אומרים "סביר להניח שירד גשם היום" או "סביר להניח שאצליח במבחן". אך מה משמעותו המדויקת של ביטוי זה? ומה הקשר שלו לעולם ההסתברות?

מהי הסתברות?

הסתברות היא מדד כמותי לאפשרות שדבר מסוים יתרחש. היא נעה בין 0 (אינו אפשרי) ל-1 (ודאי). לדוגמה, ההסתברות להטלת מטבע ולקבל "עץ" היא 1/2, כיוון שיש שתי אפשרויות שוות (עץ או פלי).

מה הקשר בין "סביר להניח" להסתברות?

הביטוי "סביר להניח" מתייחס להסתברות גבוהה, אך לא ודאית, שדבר מסוים יתרחש. כאשר אנו אומרים "סביר להניח שירד גשם היום", אנו מתכוונים לכך שההסתברות לגשם גבוהה, אך לא ודאית.

כיצד ניתן להעריך הסתברות?

ניתן להעריך הסתברות בדרכים שונות:

  • באמצעות ניסויים: ניסוי הוא פעולה שחוזרים עליה מספר פעמים ותוצאותיה ידועות. לדוגמה, ניתן להטיל מטבע 100 פעמים ולספור כמה פעמים הופיע "עץ".
  • באמצעות נתונים סטטיסטיים: נתונים סטטיסטיים הם נתונים שנאספו על אירועים רבים. לדוגמה, ניתן להשתמש בנתונים סטטיסטיים על כמויות גשם בעבר כדי להעריך את ההסתברות לגשם היום.
  • באמצעות שיקול דעת: לעיתים אנו יכולים להעריך הסתברות על סמך שיקול דעת והיגיון. לדוגמה, אנו יכולים להעריך שכנראה אדם בן 70 יהיה חכם יותר מאשר ילד בן 10.

דוגמאות לשימוש ב"סביר להניח":

  • תחזית מזג האוויר: תחזית מזג האוויר משתמשת בהסתברות כדי לחזות את מזג האוויר הצפוי. לדוגמה, תחזית שצופה "גשם סביר להניח" משמעותה שההסתברות לגשם גבוהה, אך לא ודאית.
  • משפט: במשפט, עורכי דין משתמשים בהסתברות כדי לטעון את טענותיהם. לדוגמה, עורך דין עשוי לטעון ש"סביר להניח" שהנאשם אשם על סמך ראיות מסוימות.
  • החלטות בחיי היומיום: אנו משתמשים בהסתברות באופן לא מודע כדי לקבל החלטות בחיי היומיום. לדוגמה, אנו עשויים להחליט לקחת מטרייה איתנו אם "סביר להניח" שירד גשם.

לסיכום:

"סביר להניח" הוא ביטוי נפוץ שמתייחס להסתברות גבוהה, אך לא ודאית, שדבר מסוים יתרחש. הבנת מושג ההסתברות והיכולת להעריך הסתברות הן מיומנויות חשובות שיכולות לעזור לנו לקבל החלטות טובות יותר בחיי היומיום. בהצלחה !מודעות

תשובה 2 אותיות: 
תשובה 3 אותיות: 
תשובה 4 אותיות: אולי  
תשובה 5 אותיות: ייתכן,כנראה 
תשובה 6 אותיות: מן הסתם 
תשובה 7 אותיות: 
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות): ככל הנראה, כפי הנראה, מתקבל על הדעת (סביר), קרוב לוודאי

כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו