רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


דרגה בשב"ס | דרגה בשב"ס תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה דרגה בשב"ס. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "דרגה בשב"ס" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה דרגה בשירות בתי הסוהר בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

היסטוריה ורקע של שירות בתי הסוהר (שב"ס)

שירות בתי הסוהר (שב"ס) הוא ארגון הכליאה הלאומי של מדינת ישראל, שהוקם עם קום המדינה בשנת 1948. תחילתו של השירות נעוצה בתקופת המנדט הבריטי, כאשר בשנת 1920 פורסמה פקודת בתי הסוהר הראשונה. פקודה זו עסקה בניהול בתי הסוהר, הכשרת כוח אדם, והכרזה על מבנים המיועדים לאכלוס אסירים ועצורים. בתקופת המנדט, הבריטים בחרו לשמר את מבני הכליאה מהתקופה העות'מאנית, כגון המבצר הצלבני בעכו ומגרש הרוסים בירושלים. עם הקמת המדינה, הוכפפה הכליאה למשטרת ישראל, אך כבר בשנת 1949 הוחלט להפריד בין המשטרה ושירות בתי הסוהר, ומונה הנציב הראשון של שב"ס, גרו גרא. לאורך השנים, שב"ס התמודד עם אתגרים רבים, כגון הצפיפות בבתי הכלא, שינויים במדיניות הענישה והשיקום, וטיפול באסירים ביטחוניים. אירוע מכונן בתולדות השב"ס היה המרד בכלא שטה בשנת 1958, שהוביל לבחינה מחודשת של מדיניות הכליאה והביטחון בבתי הסוהר.

מבנה ארגוני ותפקידי שב"ס

שירות בתי הסוהר מתאפיין במבנה ארגוני מורכב המותאם למשימותיו המגוונות. הארגון מחולק לשלושה מחוזות גיאוגרפיים: צפון, מרכז ודרום, כאשר כל מחוז אחראי על מספר מתקני כליאה. בראש השירות עומד נציב בתי הסוהר, בדרגת רב-גונדר, הכפוף ישירות לשר לביטחון לאומי. המטה הארצי של שב"ס, הממוקם ברמלה, כולל אגפים שונים האחראים על תחומים כמו ביטחון, מודיעין, לוגיסטיקה, ומשאבי אנוש. תפקידיו העיקריים של שב"ס כוללים החזקת אסירים ועצורים במשמורת בטוחה ונאותה, שמירה על כבודם ומילוי צורכיהם הבסיסיים, וכן מתן כלים מתקנים לאסירים במטרה לשפר את יכולתם להשתלב בחברה לאחר שחרורם. שב"ס מפעיל 32 מתקני כליאה ברחבי הארץ, הכוללים בתי סוהר, בתי מעצר, ומתקנים ייעודיים כמו בתי סוהר לנשים ולקטינים. בנוסף, השירות אחראי על ליווי אסירים לבתי משפט ולטיפולים רפואיים, וכן על אבטחת אנשי סגל מאוימים.

יחידת מצדה: הכוח המיוחד של שב"ס

יחידת מצדה היא היחידה המיוחדת של שירות בתי הסוהר, המהווה את הזרוע המבצעית המתמחה בטיפול באירועי קיצון במתקני הכליאה. היחידה הוקמה כמענה לצורך בכוח מיומן ומקצועי לטיפול במצבי חירום מורכבים, כגון מרידות אסירים, לקיחת בני ערובה, ובריחות. לוחמי מצדה עוברים הכשרה אינטנסיבית הכוללת אימוני לחימה, קרב מגע, ירי מדויק, וטכניקות השתלטות מתקדמות. ייחודה של היחידה בא לידי ביטוי בהתמחותה בלחימה בתנאים המאתגרים של מתקני כליאה, הדורשים מיומנויות ספציפיות ורגישות מיוחדת. יחידת מצדה מוכרת כיחידה מטכ"לית של צה"ל, ומשתפת פעולה עם כוחות ביטחון אחרים בישראל. היחידה נחשבת למוקד ידע בתחום נשק אל-הרג (נפ"ק), ואנשיה מייעצים ומדריכים בתחום זה את כלל כוחות הביטחון בישראל. בנוסף לתפקידיה בתוך מתקני הכליאה, יחידת מצדה מסייעת גם במעצר אסירים נמלטים ובביצוע משימות מיוחדות מחוץ לכותלי בתי הסוהר, כאשר נדרשת מומחיותה הייחודית.

יחידת נחשון: הזרוע המבצעית של שב"ס

יחידת נחשון, שהוקמה בשנת 1973, מהווה את הזרוע המבצעית המרכזית של שירות בתי הסוהר. היחידה, שנקראה תחילה יחידת אב"מ (אבטחה ומבצעים), קיבלה את שמה הנוכחי בשנת 1993, על שם נחשון בן עמינדב. תפקידיה העיקריים של היחידה כוללים ליווי אסירים בין מתקני כליאה ולבתי משפט, אבטחת אסירים במהלך טיפולים רפואיים מחוץ לכלא, וכן התערבות באירועים חריגים בבתי הסוהר לצורך השלטת סדר וביטחון. יחידת נחשון מחולקת לשלושה גדודים בפריסה ארצית: צפון, מרכז ודרום, כאשר כל גדוד מורכב משלוש פלגות. הלוחמים ביחידה הם בוגרי יחידות קרביות בצה"ל, מג"ב ומשטרת ישראל, ועוברים הכשרה ייעודית הכוללת קורס סוהרי ביטחון וקורס לוחמים. ההכשרה כוללת אימוני גוף, קרב מגע, אימוני נשק ותרגולים טקטיים המדמים מצבי חירום. יחידת נחשון נדרשת לזמינות גבוהה ויכולת תגובה מהירה, ולוחמיה מוכנים להקפצות בכל שעות היממה.

חינוך ושיקום בשב"ס: מענישה לתיקון

תחום החינוך והשיקום בשירות בתי הסוהר עבר התפתחות משמעותית לאורך השנים, משקף את השינוי בתפיסת תפקידו של בית הסוהר מענישה גרידא לשיקום ותיקון. הגישה הטיפולית בשב"ס קיבלה לראשונה משנה תוקף בשנת 1952, כאשר הנציב ד"ר צבי חרמון הנהיג שיטות טיפול המתבססות על המודל הרפואי בשיתוף פסיכולוגים ועובדים סוציאליים. למרות תקופות של ירידה בדגש על השיקום, בעיקר לאחר אירועים ביטחוניים, הגישה השיקומית התחזקה לאורך השנים. נקודת מפנה משמעותית חלה בשנת 1984 עם הקמת הרשות לשיקום האסיר, שהכניסה מפקחים לבתי הכלא להכנת אסירים לשחרור. בשנת 2012, תיקון 42 לפקודת בתי הסוהר עיגן בחקיקה את תפקידו החינוכי והטיפולי של שב"ס, וקבע חובה לספק פעילות חינוך או פנאי לכלל האסירים. כיום, שב"ס מפעיל מגוון תוכניות שיקום, כולל תוכניות להשלמת השכלה, הכשרות מקצועיות, טיפולים פסיכולוגיים, וקבוצות תמיכה. בתי סוהר כמו חרמון מתמחים בטיפול באסירים, ומפעילים מחלקות טיפוליות במתכונת של קהילה טיפולית. האתגר המתמיד הוא איזון בין צרכי הביטחון לבין צרכי השיקום, תוך שאיפה להכין את האסירים לחיים נורמטיביים לאחר שחרורם.

מערכת הדרגות בשב"ס: מסוהר ועד רב-גונדר

מערכת הדרגות בשירות בתי הסוהר משקפת את המבנה ההיררכי של הארגון ואת מגוון התפקידים והאחריויות בתוכו. הדרגה הבסיסית היא סוהר, וממנה מתקדמים דרך דרגות כמו רב-סוהר, סמל, רב-סמל ורב-סמל ראשון. בדרגות הקצונה, המדרג מתחיל במישר, עובר דרך כלאי, רב-כלאי, סגן-גונדר, גונדר משנה, תת-גונדר, גונדר, ומסתיים בדרגה הבכירה ביותר - רב-גונדר, הנושא בתפקיד נציב בתי הסוהר. לכל דרגה מיוחסים תפקידים ותחומי אחריות ספציפיים. למשל, רב-כלאי יכול לשמש כמפקד משמרת או כקצין מודיעין, בעוד שגונדר משנה יכול לפקד על בית סוהר או לשמש כראש מחלקה בנציבות. שמות הדרגות בשב"ס ייחודיים ונושאים משמעויות היסטוריות ותרבותיות. למשל, המילה "גונדר" נגזרה מהמילה "גונדה", שמקורה בארמית ומשמעותה יחידת צבא. מערכת הדרגות מאפשרת התפתחות מקצועית וקידום בתוך הארגון, כאשר העלייה בדרגות מלווה בהכשרות מקצועיות ובצבירת ניסיון בתפקידים שונים.

אתגרים ומגמות עתידיות בשב"ס

שירות בתי הסוהר ניצב בפני מגוון אתגרים ומגמות עתידיות המשפיעים על תפקודו ועל יכולתו למלא את ייעודו. אחד האתגרים המרכזיים הוא התמודדות עם בעיית הצפיפות בבתי הכלא, שמקשה על תנאי המחיה של האסירים ועל יכולת השיקום. לצד זאת, קיימת מגמה של חיפוש אחר חלופות מאסר, כגון עבודות שירות ומעצרי בית עם פיקוח אלקטרוני, במטרה להפחית את העומס על מערכת הכליאה. שילוב טכנולוגיות מתקדמות בניהול בתי הכלא מהווה אתגר והזדמנות כאחד, עם הטמעת מערכות מעקב מתקדמות, אמצעי זיהוי ביומטריים, ופלטפורמות דיגיטליות לחינוך ושיקום. בתחום השיקום, ישנה מגמה להתאמה אישית יותר של תוכניות לאסירים, תוך שימוש בכלים מתקדמים להערכת סיכון ופוטנציאל שיקום. הטיפול באסירים ביטחוניים ממשיך להוות אתגר משמעותי, הדורש איזון עדין בין שמירה על ביטחון לבין כיבוד זכויות אדם. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: גנ"מ, ממ"נ, סג"ד, סמל, רנ"ג, רס"ב, רס"ל, רס"מ, תג"ד
פתרון 4 אותיות: כלאימישר, סוהר
פתרון 5 אותיות: גונדר
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה: גונדר משנה, מישר משנהסגן גונדר, סמל ראשון (סמ"ר), רב גונדררב כלאי (דרגה בשב"ס), רב נגד (רנ"ג)רב סוהר (ר"ס), רב סמל (רס"ל)רב-סמל בכיר (רס"ב), רב-סמל מתקדם (רס"מ), רב-סמל ראשון (רס"ר), תת גונדר
ביטויים דומים: דרגה בשב"ס מילון, דרגה בשב"ס תשבץ, דרגה בשב"ס תשחץ, דרגה בשב"ס 5 אותיות, דרגה בשירות בתי הסוהר
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו