רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


דמות מרחוב סומסום | דמות מ"רחוב סומסום" תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה דמות מרחוב סומסום. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "דמות מרחוב סומסום" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה דמות מ"רחוב סומסום" בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מהו רחוב סומסום?

רחוב סומסום היא תוכנית טלוויזיה חינוכית ידועה לילדים, שמקורה בתוכנית האמריקאית "Sesame Street". מטרתה המרכזית היא ליצור אצל הילדים מיומנויות חברתיות ולימודיות באמצעות משחק, שירה, הומור ודמויות מוכרות. התוכנית, שהחלה את דרכה בשנת 1969, זכתה להצלחה עצומה ברחבי העולם וכיום יש גרסאות מקומיות שלה בלמעלה מ-20 מדינות, כולל בישראל.

הגרסה הישראלית המקורית של רחוב סומסום

בנובמבר 1971, החלה לשדר בטלוויזיה הישראלית הגרסה המקורית של רחוב סומסום בשם "רחוב ההפתעות". עם זאת, ועדה של משרד החינוך העירה כי התוכנית אינה מתאימה לטלוויזיה הלימודית. בעקבות זאת, הוחלט להפיק גרסה ישראלית עצמאית אשר תשלב גם חלקים מהגרסה האמריקאית. הגרסה הישראלית הראשונה, "רחוב סומסום", הופקה בין השנים 1983-1988, כללה 195 פרקים, והותאמה לקהל הישראלי עם דמויות ייחודיות כמו הקיפוד קיפי. תוכנית זו זכתה להצלחה רבה בקרב ילדי ישראל.

גרסאות נוספות של רחוב סומסום בישראל

לאחר ההצלחה של הגרסה הראשונה, הופקו בישראל גרסאות נוספות של רחוב סומסום בשנים עוקבות. ב-1986 ו-1990 הופקה הסדרה "שלום סומסום" בשיתוף פעולה אמריקאי-ישראלי שכלל שחקנים אמריקאים ידועים. בשנים 1998-1999 הופקה הגרסה "שארע סימסים" שקידמה את הדו-קיום בין יהודים וערבים. בשנת 2003 שודרה "סיפורי סומסום" שנועדה לקדם מסרים של כבוד והבנה. גרסאות נוספות הופקו בעשור האחרון, כולל שיתוף פעולה עם בית איזי שפירא להכנסת דמות נכה לתוכנית.

הדמויות המרכזיות והאהובות

דמויות הבובות המפורסמות מרחוב סומסום, כמו קיפי בן הקיפוד ומוישה אופניק, הן חלק בלתי נפרד מהתוכנית והתפתחו לאורך השנים. קיפי הקיפוד, שאותו גילמה שרי צוריאל, היה במקור דמות תמימה וחביבה שנועדה להתאים לקהל הישראלי. לעומתו, מוישה אופניק היה פרחח ומציק, אך גם הוא התחבב על הילדים. הדמויות האנושיות שהשתתפו בסדרה, כמו חנה, אבנר, מיקי ונתן, גילמו שכנים ברחוב וחלקן אף הוחלפו עם הזמן.

קיפי בן הקיפוד

קיפי בן הקיפוד היתה הדמות המרכזית והמזוהה ביותר עם "רחוב סומסום" הישראלי. בובה זו, שעוצבה במיוחד להתאים לקהל הישראלי, שימשה כמקבילה לדמות הציפור הידועה מהגרסה האמריקאית. קיפי היתה קיפוד ורוד מתוק עם קוצים כתומים, שלבשה ביגוד צבעוני ונעל נעלי בית חומות משובצות שזכו לכינוי "נעלי קיפי". בגרסתה הראשונה, הבובה דובבה והופעלה על ידי שרי צוריאל, שהעניקה לה קול רך ותמים. בגרסה המאוחרת יותר, לאחר התפוררות הבובה המקורית, עוצבה קיפי מחדש עם מראה שונה מעט ודוברה בקול גברי יותר. השינוי זכה לביקורות קשות ממעריציה.

מוישה אופניק:

לעומת קיפי החביבה, מוישה אופניק היה דמות מנוגדת - מפלצת שעירה ורוגזת שנצמדה לסגנון הפרחח והעקשן. הוא התגורר בטרנטה כחולה ומכוניתו הישנה נתקעה ברחוב סומסום, מה שגרם לו להישאר שם לצערו. מוישה היה עצבני, נרגן ולא רצה לבלות זמן עם שכניו הנחמדים. הוא שימש כתמונת ראי שלילית לדמויות האחרות וסיפק קומדיה לילדים דרך התלונות והעצבנות שלו. בניגוד לקיפי, מוישה אופניק נשאר בתפקידו לאורך כל גרסאות הסדרה וזכה לפופולריות רבה. הבובה מדוברת ומופעלת על ידי ז'יל בן דוד ופבלו אריאל.

ההשפעה החינוכית והחברתית של התוכנית

מחקרים רבים בדקו את ההשפעה של רחוב סומסום על ילדים והצביעו על תרומתה החשובה בתחומים שונים. התוכנית קידמה ערכים חברתיים חיוניים כמו סובלנות, כבוד הדדי וקבלת השונה בקרב הילדים. היא סייעה בשילוב ילדים ממוצאים אתניים שונים, צמצמה פערים ועודדה רכישת מיומנויות לימודיות. כמו כן, היא הפכה לחלק בלתי נפרד מילדותם של דורות רבים של ילדים בישראל.

ביקורות והתנגדויות לסדרה 

בצד ההצלחה הגדולה, רחוב סומסום לא נעדרה ביקורות והתנגדויות. חלק מהביקורות התמקדו באופן ההצגה והתרגום לעברית שנחשב בעייתי ושטחי לדעתם. התנגדויות נוספות הופנו לערכים ולסגנון שהוצגו בתוכנית. כמו כן, מעריצים ותיקים של הגרסה המקורית האמריקאית ביקרו את השינויים שחלו בגרסאות הישראליות, אך ילדים אהבו את התוכנית באותה תקופה.

עתיד רחוב סומסום וחשיבותה כמורשת תרבותית

למרות שחלף כבר זמן רב מאז תחילת שידורי רחוב סומסום בישראל, נראה שהיא עדיין רלוונטית ונמשכת להיות מופקת בגרסאות חדשות ועדכניות. בשנת 2022 החלו צילומים של "תוכנית האירוח של אלמו" - סדרת בת חדשה ומשודרגת. רחוב סומסום היא למעשה חלק בלתי נפרד מהמורשת התרבותית הישראלית והשפיעה על דורות רבים של ילדים. מכך ניתן להבין את חשיבות התוכנית וערך התרבותי שהיא נושאת עמה. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: בנץ, דפי
פתרון 4 אותיות: אליס, אלמו, אריק, בוקי, ברוש, זואי, טוני, סלסט, קיפי, רובי
פתרון 5 אותיות: אוסקר, כרובי, מחבוב, סמרטי, פופיק, פנינה, צוציק, קרמיט 
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות: 
גרנדגטה 
פתרון 8 אותיות ומעלה: עוגיפלצת
פתרון שתי מילים ומעלה: אבי הארנב, אדון ברקו, מוישה אופניק, מלקוש הקוסם, מר ג'ונסון, פיל הרמוניק, קיפי בן קיפוד, קרמיט הצפרדע, שיקגו האריה, שרלוק המלוק
ביטויים דומים: דמות מרחוב סומסום מילון, דמות מרחוב סומסום 4 אותיות, דמות מרחוב סומסום תשבץ, דמות מרחוב סומסום תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו