רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


"אותו דבר" | אותו דבר תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה אותו דבר. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "אותו דבר" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה אותו דבר בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הקדמה: מהו הביטוי "אותו דבר"?

הביטוי "היינו הך" הוא אחד מהביטויים השגורים בשפה העברית המודרנית, אך שורשיו נעוצים בארמית של התלמוד הבבלי. משמעותו הפשוטה של הביטוי היא 'אותו הדבר', 'זה וזה שווים'. ביטוי זה משמש לתיאור מצבים בהם אין הבדל בין שני דברים, ומשמעותם זהה. הביטוי נפוץ בשיח היומיומי כמו גם בכתיבה ספרותית ומשפטית, והוא מדגים כיצד עברית המודרנית שואבת ביטויים מן הארמית.

מקור הביטוי בארמית התלמודית

הביטוי "היינו הך" מקורו בתלמוד הבבלי, בו הוא מופיע בהקשרים שונים. במובן הלשוני, המילה "היינו" היא צירוף של שתי מילים בארמית: 'הדין' (זה) ו'הו' (הוא), או לחלופין 'האי' (זה) ו'ניהו' (הוא). משמעותו, אם כן, היא 'זה הוא'. המילה "הך" מורכבת מהמילים 'הא' (זו) ו'ך' (רכיב רומז לדיבור רחוק), שמשמעותה היא 'זו'. הפירוש הכולל של הביטוי הוא 'זה הוא זו', כלומר, שני הדברים הם זהים ואין ביניהם הבדל מהותי. הביטוי נפוץ בתלמוד בהקשרים של שאלות הלכתיות, לדוגמה: "הא תו למה לי? היינו הך!" (שבת יט ע"א), כלומר, למה נאמרה גם הלכה זו, הרי היא זהה להלכה הקודמת.

התפתחות ושימוש בעברית המודרנית

הביטוי "היינו הך" התפתח עם השנים והשתלב בשפה העברית המודרנית. היום הוא משמש להדגשת זהות או חוסר הבדל בין דברים שונים. למשל, בתחום הניהול והמנהיגות, לעיתים משתמשים בביטוי כדי להדגיש שאין הבדל משמעותי בין שתי מיומנויות אלו, וכי שתיהן חיוניות להצלחה ארגונית. דוגמאות אחרות כוללות השוואות בין מוצרים, שירותים או רעיונות. השימוש בביטוי מעניק לשפה העברית רובד עמוק יותר, המשלב את עושר המורשת התלמודית בשיח העכשווי.

השוואה בין הביטוי "היינו הך" וביטויים מקבילים בשפות אחרות

ביטויים דומים ל"היינו הך" קיימים גם בשפות אחרות. באנגלית, הביטוי המקביל הוא "one and the same". כמו בעברית, גם באנגלית ביטוי זה משמש להדגשת זהות מוחלטת בין שני דברים. הביטוי בגרמנית, "ein und dasselbe", ובצרפתית, "un et le même", נושאים אף הם משמעות דומה. השוואה זו מדגישה את האוניברסליות של הרעיון שאין הבדל בין שני דברים מסוימים, וממחישה כיצד תרבויות שונות משתמשות בביטויים דומים להעברת אותו מסר.

דוגמאות לשימושים שונים של הביטוי

"היינו הך" מופיע בשימושים שונים בשפה העברית. בתלמוד, הביטוי משמש בעיקר להבהרת שאלות הלכתיות, כמו בדוגמה שהובאה לעיל. בשפה המודרנית, ניתן למצוא את הביטוי בשיח יומיומי, בטקסטים אקדמיים, בספרות ובמשפטים. לדוגמה, במשפטים כמו "העיקרון של זכויות האדם והדמוקרטיה הם היינו הך", או "עבורי, לקרוא ספר ולצפות בסרט הם היינו הך". דוגמאות אלו מדגימות את הגמישות והיישום הנרחב של הביטוי במגוון תחומים.

יסודות רומזים והמשמעות הלשונית

הביטוי "היינו הך" משלב יסודות רומזים מהשפה הארמית, שהופכים אותו למעניין מבחינה לשונית. יסודות רומזים הם רכיבים לשוניים שמצביעים על משהו והופכים אותו מסתמי לידוע, כמו ה"א הידיעה בעברית או הכינוי 'זה'. המילה "היינו" מבטאת את הקונספט 'זה הוא', והמילה "הך" מתפקדת כרכיב רומז לדיבור רחוק. השילוב של היסודות הרומזים הללו נותן לביטוי עומק לשוני ותרבותי, שמעשיר את השפה העברית ומחבר אותה למקורותיה ההיסטוריים.

סיכום והערך המוסף של הביטוי

הביטוי "היינו הך" מהווה דוגמה מצוינת לאופן שבו העברית המודרנית יונקת משורשים היסטוריים עשירים. הבנת המקור והמשמעות של הביטוי לא רק מעשירה את השפה, אלא גם מעניקה כלי נוסף להבנת טקסטים תלמודיים ומודרניים כאחד. השימוש הנכון בביטוי מוסיף דייקנות לשונית והבנה מעמיקה יותר של הקשרים שונים, הן בשיח יומיומי והן בטקסטים מורכבים יותר. בכך, "היינו הך" משקף את היכולת של השפה העברית לשמר את מורשתה ולהתחדש בו זמנית. בהצלחה ! מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:  
פתרון 7 אותיות: 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: הינו הך, היינו הך, ללא שינוי (אותו דבר, בקביעות)
ביטויים דומים: מה זה אותו דבר, אותו דבר מילון, "אותו דבר" פירוש, אותו דבר מילה נרדפת, "אותו הדבר" 6 אותיות
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו