רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סופרת ישראלית | משוררת וסופרת ישראלית מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סופרת ישראלית. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "משוררת וסופרת ישראלית" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סופרת ישראלית בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

ספרות ישראלית: מראה לחברה ותודעה

הספרות הישראלית, המשתרעת על פני מגוון רחב של ז'אנרים וסגנונות, משמשת כזירה ייחודית לחקר הזהות הישראלית על כל מורכבותה. היא משקפת את המציאות החברתית, הפוליטית והתרבותית של הארץ, ומעניקה לקוראים תובנות עמוקות על החיים בישראל. תחיית השפה העברית כשפה מדוברת במאה ה-20 היוותה גורם מכריע בהתפתחות הספרות הישראלית, שאפשרה ליצור קשר עמוק בין העבר להווה. יצירות ספרותיות רבות עוסקות בנושאים כמו השואה, העלייה, מלחמות ישראל והקונפליקט הישראלי-פלסטיני. סופרות כמו יוכי ברנדס ודורית רביניאן בולטות בנוף הספרות הישראלית בזכות יצירותיהן הנועזות והחשובות, המציגות נקודות מבט ייחודיות וביקורתיות על החברה הישראלית.

גלילה רון פדר-עמית: סופרת ילדים ונוער שכבשה את לבבות הדורות

גלילה רון פדר-עמית, יקירת ירושלים לשנת 2022, היא הרבה יותר מסתם סופרת פורה. היא מוסד תרבותי של ממש, שספריה ליוו דורות של ילדים ובני נוער בישראל. עם למעלה מ-400 ספרים שכתבה, רון פדר-עמית ביססה את מעמדה כאחת היוצרות המשפיעות ביותר בתחום ספרות הילדים והנוער בישראל. סדרותיה האהובות, כמו "ג'ינג'י", "מנהרת הזמן", "משימה עולמית" ו"סיירת המדע", הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף ילדותם ונעוריהם של רבים, וזכו להצלחה מסחררת גם מחוץ לגבולות הארץ.

בנוסף לספריה לילדים ונוער, רון פדר-עמית כתבה גם ספרים למבוגרים וספרי עיון, ואף זכתה להכרה על תרומתה לתרבות הישראלית בתחומים נוספים, כמו כתיבת תסריטים לסדרות טלוויזיה פופולריות. היא אף הדליקה משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-60 למדינת ישראל, אות כבוד על תרומתה לחברה הישראלית.

"מנהרת הזמן": מסע מופלא אל עבר ההיסטוריה היהודית

סדרת הספרים האהובה "מנהרת הזמן" מאת גלילה רון־פדר-עמית פותחת בפני הקוראים הצעירים צוהר קסום אל עבר אירועים מכוננים בתולדות העם היהודי וארץ ישראל. גיבורי הסדרה, דן ושרון, שני ילדים סקרנים מירושלים, מגלים במקרה מנהרה מסתורית המובילה אותם להרפתקאות מרתקות בזמן.

בכל ספר בסדרה, דן ושרון חווים תקופה היסטורית אחרת, החל ממלחמת העצמאות ומצור ירושלים, דרך העליות הראשונות ועד תקופת השואה. המסעות בזמן מאפשרים להם להכיר דמויות היסטוריות מופת, לחוות אתגרים ואת ההווי של התקופות השונות, ולהבין את חשיבות ההיסטוריה והמורשת היהודית.

יוכי ברנדס: קול נשי ייחודי בספרות הישראלית

יוכי ברנדס, סופרת, מרצה ומחנכת, ביססה את מעמדה כאחת הדמויות הבולטות בספרות הישראלית העכשווית. יצירתה מתאפיינת בסגנון כתיבה ייחודי המשלב בין מחקר היסטורי מעמיק לבין רגישות אנושית עמוקה. היא נוטה להתמקד בדמויות נשיות חזקות ופורצות דרך, המציגות את מורכבות החיים בישראל מזוויות חדשות. ברנדס ידועה גם בעיסוקה בנושאים כמו יהדות, ציונות והשפעת העבר על ההווה.

הרומן "גרעינים לבנים" (2011) הוא אחת מיצירותיה המוערכות ביותר של ברנדס. הספר מגולל את סיפורה של אסנת רביב, עיתונאית המתמודדת עם מות אביה ועם זיכרונות ילדותה הקשים בשכונת אולגה בחדרה. דרך סיפור חייה של אסנת, ברנדס חושפת את הפערים החברתיים והכלכליים בחברה הישראלית, ומעלה שאלות נוקבות על זהות, מעמד וזיכרון. סיפור העלילה המורכב, השזור בזיכרונות ילדות ובמפגשים בלתי צפויים, חושף את הקשר העמוק בין העבר להווה, בין הפרט לחברה ובין הזהות האישית לזהות הלאומית.

'גדר חיה': סיפור אהבה ישראלי-פלסטיני מעורר מחלוקת

דורית רביניאן היא סופרת ותסריטאית ישראלית מוערכת, שזכתה בפרסים רבים על יצירתה. ספריה עוסקים בנושאים כמו זהות, הגירה וקונפליקט, והיא ידועה בכתיבתה הנועזת והבלתי מתפשרת. הרומן "גדר חיה" (2014), שזכה בפרס ברנשטיין לספרות, עורר סערה ציבורית גדולה בישראל בשל התמקדותו בסיפור אהבה בין ישראלית לפלסטיני.

הספר מספר את סיפורה של ליאת, מתרגמת ישראלית, וחילמי, צייר פלסטיני, שנפגשים בניו יורק ומתאהבים. הקשר ביניהם מתפתח על רקע הסכסוך הישראלי-פלסטיני והקשיים הרבים שהוא מציב בפניהם. "גדר חיה" מציג את הסכסוך מנקודת מבט אנושית ואינטימית, ומעלה שאלות נוקבות על אהבה, זהות ולאומיות. הספר עורר מחלוקת רבה בישראל, והוחלט להוציא אותו מתוכנית הלימודים בבתי הספר. עם זאת, הוא זכה לשבחים רבים על כתיבתו המרגשת והאמיצה, והפך לרב מכר בינלאומי.

מפגשים בין זהויות: קווי דמיון ושוני בין 'גרעינים לבנים' ו'גדר חיה'

למרות השוני בנושאים ובאופי העלילה, ניתן למצוא קווי דמיון בין "גרעינים לבנים" ו"גדר חיה". שני הספרים עוסקים בנושאים של זהות, מעמד וזיכרון, ומציגים את המורכבות של החיים בישראל על רקע הקונפליקטים החברתיים והפוליטיים. שניהם מציגים נקודות מבט ביקורתיות על החברה הישראלית, ומעלים שאלות נוקבות על יחסי הכוחות בין קבוצות שונות בחברה.

עם זאת, קיימים גם הבדלים משמעותיים בין שני הספרים. בעוד "גרעינים לבנים" מתמקד בסיפור אישי של אישה אחת על רקע המציאות החברתית והכלכלית בישראל, "גדר חיה" מציג סיפור אהבה בין שני אנשים מרקעים שונים, על רקע הסכסוך הישראלי-פלסטיני. סגנון הכתיבה של ברנדס הוא אישי ואינטימי, בעוד סגנון הכתיבה של רביניאן הוא ישיר ובלתי מתפשר.

קולות פורצי דרך: תרומתן של ברנדס ורביניאן לספרות הישראלית

יוכי ברנדס ודורית רביניאן הן שתי סופרות פורצות דרך, שתרמו תרומה משמעותית לספרות הישראלית. יצירותיהן הנועזות והחשובות הרחיבו את גבולות הנרטיב הישראלי, והציגו נקודות מבט מגוונות וביקורתיות על החברה הישראלית. הן העצימו קולות נשיים וקבוצות מוחלשות בחברה, ועסקו בנושאים רגישים ומורכבים באופן נועז ובלתי מתפשר.

ברנדס ורביניאן הן דוגמה לסופרות ישראליות רבות, הממשיכות לחדש ולרגש את הקוראים ביצירותיהן. הן מוכיחות שהספרות הישראלית היא זירה חיה ותוססת, המשקפת את המציאות המורכבת והמרתקת של החיים בישראל.

צרויה שלו ו"חיי אהבה": מסע אל נבכי הנפש

צרויה שלו, סופרת, משוררת ועורכת ישראלית מוערכת, ידועה בכתיבתה החודרת והרגישה, החושפת את נבכי הנפש האנושית. יצירותיה עוסקות בנושאים כמו אהבה, תשוקה, בגידה וזהות, ומתאפיינות בסגנון כתיבה פיוטי ומלא דימויים.

הרומן "חיי אהבה" (1997) הוא אחת מיצירותיה המפורסמות ביותר של שלו, והוא זכה להצלחה מסחררת בארץ ובעולם. הספר מספר את סיפורה של יערה, אישה נשואה המתאהבת בגבר מבוגר בשם אריה, ומנהלת איתו רומן סוער ומורכב. דרך סיפור אהבתם, שלו חושפת את הפגיעות, התשוקה והבדידות של הגיבורה, ומעלה שאלות על אהבה, תשוקה ובחירה. הספר זכה לשבחי הביקורת על כתיבתו המרגשת והאמיצה, ועל יכולתו של שלו לחדור לנבכי הנפש האנושית ולחשוף את המורכבות של מערכות יחסים.

הספרות הישראלית בצומת דרכים: אתגרים והזדמנויות

הספרות הישראלית ניצבת כיום בצומת דרכים, כשהיא מתמודדת עם אתגרים והזדמנויות חדשות. הטכנולוגיה והרשתות החברתיות משנות את האופן שבו אנשים צורכים ספרות, ומציבות אתגרים חדשים בפני הסופרים וההוצאות לאור. עם זאת, הן גם פותחות הזדמנויות חדשות להגיע לקהלים רחבים יותר ולגוון את הקולות הספרותיים.

הספרות הישראלית ממשיכה לעסוק בסוגיות חברתיות ופוליטיות בוערות, ומציגה נקודות מבט מגוונות על המציאות הישראלית. היא משמשת ככלי חשוב לדיון ציבורי ולחשיבה ביקורתית, ומעוררת את הקוראים לחשוב על מקומם בחברה.

ספרות ישראלית: מראה למורכבות החיים בארץ

הספרות הישראלית היא מראה למורכבות החיים בארץ, והיא משקפת את הזהויות, הקונפליקטים והחלומות של החברה הישראלית. סופרות כמו יוכי ברנדס, גלילה רון פדר עמית, צרויה שלו ודורית רביניאן הן דוגמה לסופרות ישראליות רבות, הממשיכות לחדש ולרגש את הקוראים ביצירותיהן. הן מוכיחות שהספרות הישראלית היא זירה חיה ותוססת, המשקפת את המציאות המורכבת והמרתקת של החיים בישראל. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות: שז (סופרת ומשוררת ישראלית)
פתרון 3 אותיות: אתר, גור (סופרת מתח ישראלית), גפן (שחקנית וסופרת בארץ), טפר, להב, מגן, סמל, פלג, קלר, ראב, רגן (סופרת ישראלית, מחברת "ואל אישך תשוקתך" / סופרת ישראלית, מחברת "ואל אישך תשוקתך" ו"עקדת תמר"), שיר, שלו
פתרון 4 אותיות: איני, איתן, אלון, בלאו, הדיה, הורן, הנדל (סופרת ישראלית), הראל, זלדה, זרחי, לפיד, מזיא, נאור, סמיט, עומר, פינק, קמחי, קציר, שנהב
פתרון 5 אותיות: אונגר, בארון , בז'רנו, בן-דור, ברנדס, גדליה, דורון, הראבן, חזנוב (סופר ישראלית), לינור (סופרת ישראלית), מטלון, פרנקל, רוטנר
פתרון 6 אותיות: ליבליך (סופרת ישראלית), ליברכט (סופרת ומחזאית יש'), סנונית
פתרון 7 אותיות: בן-יהודה, גולדברג (משוררת וסופרת ישראלית, מחברת "דירה להשכיר" ו"כובע קסמים"), זילברמן, ניסימוב, רביניאן (סופרת ישראלית)
פתרון 8 אותיות ומעלה: ברגשטיין, קסטלבלום, רון פדר עמית
פתרון שתי מילים ומעלה:
אדיבה גפן (סופרת מתח ישראלית), אורלי קסטל-בלום, אורלי קראוס ויינר (סופרת ישראלית), אידה פינק, אלונה פרנקל (סופרת ומאיירת ישראלית), אלונה קמחי (סופרת ושחקנית ישראלית), אמונה אלון, אסתר ראב, בתיה גור (סופרת ישראלית בעבר), 
גיל הראבן, גלילה רון פדר עמית, דבורה בארון (סופרת עברייה), דבורה עומר (סופרת ישראלית), דורית זילברמן, דורית רביניאן, דתיה בן-דור (סופרת ומשוררת בארץ ישראל), חוה ניסימוב, חיה שנהב (סופרת ומשוררת ישראלית), חנה גולדברג, יהודית הנדל, יהודית קציר, יוכי ברנדס ( סופרת ישראלית), יונה טפר, יעל הדיה, לאה איני, לאה גולדברג (משוררת עברייה / משוררת וסופרת ישראלית), לאה נאור (פזמונאית וסופרת ישראלית), ליאת רוטנר, ליהי לפיד (עיתונאית וסופרת ישראלית), ליזה דורון, מאיה בז'רנו, מיכל סנונית, מיכל פלג, מיכל שלו (סופרת ישראלית), מירה מגן, נאוה סמל, נורית זרחי (משוררת וסופרת ישראלית), נירה הראל, נעמי אונגר, נעמי רגן (סופרת ישראלית), נתיבה בן יהודה (סופרת ולוחמת ישראלית), סביון ליברכט (סופרת ישראלית), סמדר שיר (סופרת ועיתונאית ישראלית), עדנה מזיא (סופרת ומחזאית ישראלית), עירית לינור (סופרת ישראלית, מחברת "גברת ורבורג"), עמי גדליה, עמיה ליבליך, פניה ברגשטיין, צרויה להב, צרויה שלו, רונית מטלון, רחל איתן, שהם סמיט, שהרה בלאו, שיינא זלדה שניאורסון-מישקובסקי (היתה משוררת ישראלית), שירה גפן (שחקנית וסופרת ישראלית), שפרה הורן (סופרת ישראלית ש"מ), תרצה אתר (היתה משוררת וסופרת)
ביטויים דומים: משוררת וסופרת ישראלית מילון, משוררת וסופרת ישראלית מילה נרדפת, משוררת וסופרת ישראלית שם משפחה, משוררת וסופרת ישראלית 7 אותיות, שחקנית וסופרת ישראליתסופרת ילדים ישראליתסופרת ומחזאית ישראלית, משוררת ישראלית, סופרת ועיתונאית ישראלית
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

44 תגובות:

 1. צביקה , היא לא היתה משוררת , הוספנו אותה תחת ההגדרה "סופרת ועיתונאית ישראלית"
  מוזמן להתרשם - http://pitaronfree.blogspot.co.il/2014/10/blog-post_71.html

  השבמחק
 2. נורית זרחי משוררת וסופרת ישראלית

  השבמחק
 3. בת שבע שריף

  השבמחק
 4. גבריאל, תודה רבה לך.
  הוספנו זאת!

  השבמחק
 5. עמי גדליה

  השבמחק
 6. נאוה סמל
  נאוה סמל (נולדה ב-1954) היא סופרת, מחזאית ומתרגמת ישראלית.
  מתוך ויקיפדיה

  השבמחק
 7. תודה רבה לכם, התשובות עודכנו.

  השבמחק
 8. ליזי דורון

  השבמחק
 9. אורה מורג
  היה לי בתשבץ

  השבמחק
 10. ליאת רוטנר לםי תשובת התשחץ

  השבמחק
 11. ליאת רוטנר 9 אותיות סופרת ישראלית

  השבמחק

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו